Šesť rokov

Profil knihy je v jiném jazyce

Šesť rokov

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-551-3721-6

Ikar (2014) 978-80-551-3721-6 328

Ich život je samá lož. Pravda však môže zabíjať.

Pred šiestimi rokmi sa zúfalý Jake Fisher prizeral, ako si Natalie, jeho životná láska, berie iného muža. Šesť rokov skrýval svoje zlomené srdce a venoval sa kariére univerzitného profesora. Šesť rokov dodržiaval sľub, že manželov nechá na pokoji, a šesť rokov ho ťažili mučivé sny o Natalinom živote s Toddom.
Ale ani dlhých šesť rokov nedokázalo zmeniť jeho city. Keď Jake jedného dňa natrafí na Toddov nekrológ, vyberie sa na jeho pohreb – pravdaže, aby videl Natalie. Podarí sa mu zazrieť smútiacu vdovu, ale nie je to Natalie! Neznáma žena bola za Todda vydatá takmer dvadsať rokov. Toto odhalenie úplne zmení všetko, čo si Jake uchovával v pamäti ako vzácnu spomienku na krátke, ale nádherné obdobie vo svojom živote.
Jake neúnavne hľadá pravdu. Natalie už celé roky nikto nevidel, sestra zaryto mlčí, kňaz si nepamätá sobášny obrad, priatelia mu neveria a ctihodná univerzita sa nerada delí o svoje tajomstvá. Hľadanie ženy, ktorá mu zlomila srdce a klamala, ho čoskoro privedie do nebezpečných situácií. Zistí, že sa stal súčasťou starostlivo vykonštruovanej fikcie a v ohrození je nielen jeho život.

Z anglického originálu Six Years (Dutton, Penguin Group, New York 2013) preložil Ján Dulla.

ashleynka
  10. 11. 2016, 21:56
K tejto knihe som sa dlho nevedela dostať, nakoniec sa mi podarilo na ňu natrafiť v knižnici a neľutujem. Až na pár miest, kde autor podľa mňa zbytočne opisoval situáciu, okolie a pod. sa mi dej veľmi páčil, udržiava čitateľa v napätí, nájdu sa tam aj nečakané zvraty. Možno koniec nemusel byť na tento žáner až taký presladený, ale inak hodnotím knihu veľmi pozitívne :)