Originální název: The Da Vinci Code

Argo (2016) 978-80-257-1691-5 444
Argo (2010) 978-80-257-0326-7 444
Argo (2008) 978-80-7203-994-4 441
Metafora (2003) 80-86518-62-0 511

Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…

Román vyšel také pod názvem Da Vinciho kód.

Introvert
  4. 3. 2014, 15:58
Dan Brown opravdu ví, co do svých knih dát, aby byly čteny. Šifry, kódy, tajemství, starý skrytý řád; napětí, inteligenci hlavních postav. Odkaz na Leonarda da Vinci a nalézání skrytých poselství v jeho díle. Zpochybnění určitých církevních dogmat...
Kniha se velmi dobře čte, nepustí vás a nepustí... :-)
Ve své kategorii velmi dobré.
s-reader
  27. 6. 2011, 12:14
Dal jsem na doporučení známého, kterého si opravdu vážím, který váhavě připustil, že Da Vinciho Kód je dobře vystavěný román a věnoval jsem něco času jeho četbě. Přiznám se, nejsem nijak nadšený. Celý pocit se dá shrnout do několika slov - kniha nic neobjevuje, nic nepřináší, nikomu neubližuje. Prostě taková kniha, kterých jsou tucty s informacemi, které jsou na úrovni vylistování z internetu. V místech, kde se autor potřebuje pohnout z místa, si naprosto neláme hlavu logikou děje, ale většinou to příliš nevadí. Vadí spíše to, že Brown nenaznačuje, nenechává prostor pro fantazii ani pro úsudek čtenáře, snaží se svými argumenty čtenáře utlouct a ukázat, jak vše do sebe zapadá. Nezapadá. A abych nezapomněl, konec je opravdu příšerná... smí se tady to slovo použít?.
Ariko
  16. 11. 2014, 18:32
Velmi diskutovaná kniha, která vzbudila obrovský ohlas hlavně i kvůli filmovému zpracování. Přitom mi myšlenka Ježíše coby partnera Marie Magdalény nepřijde až tak nová. Snad jen dotažení do krajnosti v podobě Svatého grálu je pro mě novinkou. Když knihu beru jako mysteriozní detektivku, tak super :)
Tiwala
  30. 9. 2012, 20:59
Úžasná kniha, kterou jsem měla přečtenou během několika dnů. Zajímavé téma. Andělé a démoni jsou ale podle mě mnohem lepší.
jehlaspichlas
  24. 6. 2011, 23:05
Je to jeden největší hitů, který se na začátku tisíciletí objevil na pultech knihkupectví, který vás pohltí množstvím faktickými historickými reáliemi jako
Umberto Eco v románu Jméno růže či Foulcaultovo kyvadlo. Místy si nejste jisti,
co je fikce a co skutečnost. Asi jste se nedívali na seriál Věřte nevěřte.
Je to bravurně zpracované téma, jehož hlavním aktérem se stal sám Leonardo, který
nás mimochodem okouzluje dodnes svými vynálezy. Zkrátka jako Einstein předstihl
svou dobu, Dan Brown však ne.
Bastet
  10. 6. 2010, 13:44
Tuhle knihu jsem začala číst proto, abych zjistila proč po ní tak všichni touží. A pochopila. Kniha je čtivá, děj víceméně napínavý, postava Roberta Langdona mě naprosto uchvátila. Otázkou je, zda by byla skutečně takový hit bez toho puncu, který měla díky negativní "antikacířské" kampani.
Skřítek
  6. 1. 2013, 21:07
Bohužel i mě se občas stane, že nemám šťastnou ruku a sáhnu po knize, která se ukáže být vším jen ne dobrým čtením. A to platí i u knih od pana spisovatele Browna. Vydařenější Daniken, mistr fikce a zápletek. Čte se dobře, ale nic ze čteného člověk nesmí ani na chvíli brát vážně a ona absence možnosti přemýšlet mne u čtení této knihy iritovala. Možná bych knihu mohla darovat Bábi Zlopočasné, ta nerada vyhazovala papír, nechávala si jej pro potřebu, doslovnou.
Nestea
  6. 8. 2011, 21:26
já jsem knihu četla ještě před mediálním humbukem. A totálně mě pohltila. Přiznám se nejsem znalec na historii a tak to jeho zapadání všeho do všeho a sdělování neustálích argumentů mne utvrzovalo v tom, že má vlastně sakra pravdu. :o) Nicméně s odstupem času mi dochází, že je to jenom skvěle napsaná slátanina co se superově čte. :o)
Jan.S.Harold
  18. 6. 2014, 9:33
Na tohle si pučim kamarádův komentář, páč sám bych to lépe nenapsal (a ani by se mi nechtělo). :)

---

Šifra mistra Leonadra je sice dobře napsaná, ale tolik nesmyslů, chyb a nepřesností pohromadě jsem už dlouho neviděl, takže výsledkem je špatná kniha, protože forma obsah nezachrání. Chvílema jsem se musel až rozesmát, protože to vypadalo jako nějaká parodie na Umberta Eca pro dvanáctileté :-)

Některé z příkladů desetitisíců nesmyslů:

1. Samotná zápletka. Autor ví o pohanských náboženstvích velké prd (a očividně pohanství považuje zcela podle křesťanského pohledu na svět za jakési jednotné náboženství, uuf). Co se týče kultů plodnosti, statisticky byl ve starověkých kulturách větší počet mužských bohů plodnosti. Že ve svých teoriích zcela pomíjí náboženství existující mimo judaistický základ, je už vyloženě omezenost (dějiny světa vykládat na konfliktu mýtického pohanství vs. křesťanství by se zdráhal i Zdeněk Nejedlý. Ten by aspoň dodal marxismus :-)

2. Historické bludy a absurdní (rádoby) poučky. Třeba Pipin neměl přídomek Krátký proto, že byl vzrůstem malý, ale proto, že byl nejmladší (Minor). Francie v době vzniku křesťansví neexistovala ("...převezli Grál do Francie..."). Symbolická barva pro muže je bílá a nikoliv černá, zatímco symbolická barva pro ženy je černá a nikoliv bílá. Slunce je mužský princip, nikoliv ženský, apod.

3. Každý průměrně vzdělaný člověk slyšel něco o platónském roku. Brown zjevně ne, a když mluví o věku Vodnáře, jeho postavy se o něm baví jako o "astrologickém proroctví". To jsem se už nesmál, jen jsem pro sebe pronesl "debil..."

4. Profesor symbolické hermeneutiky je v závěru knihy překvapen tím, že je Šalomounova pečet složena ze dvou trojúhelníků se samostatným významem (a prožije díky tomu jakési osvícení). Smál jsem se hodně.

5. Absolutně zcestné nebo přinejmenším nepřesné výklady různých symbolů.

6. Odborníci zabývající se historií umění nepoznají na první pohled Leonardovo písmo a považují jej za semitské!!!

7. O Genesis se mluví jako o křesťanské konspiraci. Však proč ne, 3000 let sem, 3000 let tam. Tóru nebo aspoň Pentateuch zřejmě napsal nějaký křesťan se strojem času.

Atd., prostě co stránka, to nějaká kravina.
achilles
  19. 9. 2013, 19:13
Tato knížka je skvělá. Byla takovou vlašťovkou v tomto žánru a přečetl jsem ji jedních dechem. Bohužel ty další, nejenom Andělé a démoni, jsou tuctovými kopiemi. Tato kniha však nepostrádá nic.
Ducii
  17. 7. 2014, 14:59
Obsahuje spoiler spoiler Musím říct, že jsem celou dobu přemýšlela, zda je lepší kniha nebo film, který mám ráda. No film má rozhodně vizuální výhodu - vidíme dané obrazy (Poslední večeři atd). Také se mi mnohem více líbí zpracování konce ve filmu, v knize je divné. Po přečtení knihy mi přišlo, že celý ten hon za svatým grálem byl k ničemu, protože Sofiina babička mohla prostě zvednout telefon a říct "Ahoj, tady babička - žiju, přijeď a vše ti vysvětlím". To bylo ale jediná věc, která mi přišla lépe zvládnutá ve filmu, kde to působilo jako společenství odtržené od světa. Jinak byla kniha mnohem lepší v tom, že měla více logickou strukturu, byť postava Učitele byla mírně problematická.

Musím říci, že celý ten příběh je neskutečný. Teď nemyslím to jak se honí za svatým grálem, ale to, co se skrývá v Da Vinciho dílech. Protože ono to tam fakticky je, což samozřejmě neříká nic o tom, jak to ve skutečnosti za Ježíšova života (byl-li někdo takový) bylo.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 3:04
Výborné a naprosto originální. Velkému ohlasu kniha vděčí kvůli negativní reklamě ze strany církve. Ať už se jedná o fikci, či třeba i částečně o reálná fakta, kniha je natolik přeplněná výbornými popisy a vypráví tak úžasný příběh, nijak složitý, ale velice povedený.
Pend
  29. 7. 2012, 15:56
Typický případ humbuku kolem v podstatě průměrné kniky. Ano, je dobře napsaná, má čtenářsky vděčné téma, ale že by byla nějak mimořádná? Takových knih vychází do roka několik desítek a vycházely i předtím. Na druhou stranu nelze upřít Brownovi řemeslnou zručnost a v rámci žánru nápaditost, současně ale také v knize nalezneme i žánrové nectnosti typu ohrožení celosvětové rovnováhy (v tomto případě náboženství) a amerického hrdinu zachraňujícího svět.
Ivet
  15. 3. 2015, 13:28
Po úvodní knize série o Robertu Langdonovi se tento slavný vědec znovu ocitá v časovém presu v evropských metropolích. Zápletka je velmi pečlivě promyšlená a všechny symbolické a historické skutečnosti jsou zajímavě líčeny. Až mě to láká si do těch zmíněných míst zajet a zkoumat různé obrazy a artefakty.
Opět se Robert prezentuje jako nezničitelný hrdina s ohromnou škálou znalostí a bystrou myslí, přičemž závodí s časem a zároveň odhaluje různá tajemství. Jako posledně s sebou tahá sympatickou ženu. I přes totožné prvky je kniha čtivá, napínavá a občas překvapí.
Ani tentokrát mě Dan Brown nezklamal, a jsem se hned po dočtení Šifry pustila do Ztraceného symbolu.
Nantong
  17. 2. 2013, 17:17
Knihu jsem četla ještě na střední...byla během pár dní přečtená, četla se sama, naprosto mě pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
LadysR2
  27. 1. 2013, 13:53
Byť fikce, skvěle napsaná. Dávám 5/5, protože i když závěr byl jak ze šestákové detektivky, tak byl příběh strhující a hlavně plný neuvěřitelných informací podpořených fotografiemi různých míst a dokumentů, které se váží k příběhu.
G8
  19. 2. 2013, 16:26
Když nic jiného, tak jsem alespoň zjistil, že stačí vzít Umberta Eca, dát tomu moderní kabát a marvelovského superhrdinu... voilà, máme tu bestseller.
Ajka13
  20. 12. 2012, 12:20
Po dlouhé době jsem se k této knize konečně dostala, a i když mi z ní nešla hlava kolem, četla se mi velice dobře. Moc se těším, až si přečtu Anděle a démony.
ribička
  3. 9. 2010, 16:42
Schopnost hlavních hrdinů vést rozvité složité dialogy zrovna v tom největším pronásledování je fascinující. Každopádně je to čtivé, zatáhne vás to do děje, závěr je rádoby překvapující. Ale proč kvůli tomu bylo tolik humbuku...
chrispe
  21. 12. 2015, 22:04
Když někdo řekl Šifra mistra Leonarda... zacpávala jsem si uši a zapřísala ho, ať nespoileruje. Chtěla jsem si to přečíst, pak kouknout na film a být z toho u vytržení jako spousta lidí v mým okolí. Pravda... je to už pár roků, co "šifra" vystřelila. Já ji dostala až tento rok k narozeninám a hned se do ní pustila. A pak ji dokázala asi na měsíc odložit, abych ji dnes dočetla. A popravdě... nebýt volna, tak to asi ještě leží v polici. Nebudu zastírat, že mě to v jednu chvíli strhlo a že jsem párkrát zapínala počítač a vygůglila si pár obrazů a staveb. V tomhle je kniha nesmírně zajímavá. Ale dějově se pro mě ke konci táhla jak žvejka, vlastně od té doby, co mi došlo, kdo je kdo. A tak jsem ráda, že to mám za sebou a doporučovat asi nikomu ve svým okolí nebudu. A na film se podívám... no... někdy určitě ;)
smajlinka
  18. 6. 2014, 8:06
Z knížky jsem plná dojmů, převážně pozitivních. Jedna z knížek, o které jsem přemýšlela i mimo čtení a byla zvědavá, co bude dál. Jinak k pozitivním komentářům, co už tu jsou napsané, se připojuji: vtipné, napínavé, úžasně čtivé, propracované, no a ten konec... A názor, jak je to doopravdy, ať si udělá každý sám.
Jinak ještě hláška, která mě pobavila: "Byl jste zachráněn rytířem, třímajícím Excalibur vyrobený na ortopedii."
Ailees
  17. 1. 2012, 20:23
Když jsem Šifru před dávnými časy četla, velice mě bavila - zaujala mě její svižnost a zajímavé téma. Teď už ji zase tak "super" nevidím :) Zlomovým okamžikem se stalo shlédnutím filmu s Tomem Hanksem v roli Roberta Langdona; tuhle hrůzu už z hlavy jednoduše nedostanu a už provždy bude snižovat moje hodnocení tohoto dílka - i když za to ani autor, ani kniha sama nemohou. Za příjemně strávenou dobu při čtení dávám 4 hvězdy.
Veronika
  15. 5. 2010, 15:43
Námet dobrý, spracovanie tiež. Kniha sa číta sama, dejovo je to však slabšie v porovnaní s Anjelmi a démonmi.
analphabet
  1. 1. 2014, 22:06
Šifra byla první Brownova kniha, kterou jsem četl. Ještě než jsem knihu dočetl, byl jsem už rozhodnutý, že si musím přečíst všechna jeho díla. Zajímavé kontroverzní téma, napínavé a velmi poutavé.
moonchild
  21. 9. 2013, 13:57
Tato kniha je bomba.Dan Brown píše super knihy.Musím hompochválit.I film byl super.Od knihy i filmu jsem se nemohla opravdu odtrhnout jak se mi líbily.
gabin
  4. 9. 2014, 10:48
Těžké zklamání, které mě opět utvrdilo v přesvědčení, že věci, které tzv. frčí, zvláště pak za oceánem, za moc nestojí. Jediné, co o téhle knížce můžu napsat pozitivního je, že je čtivá. Ale pro mě určitě jen jednou. Celou dobu jsem byla v pokušení kouknout se na konec, jestli je to tak, jak jsem čekala, ale říkala jsem si, dej tomu šanci. Bylo to tak, jak jsem čekala:-) Humbuk, který se kolem tohoto zbytečně tlustého dílka kdysi strhnul, absolutně nechápu. Informace zde obsažené nejsou ani objevné, ani skandální a to jak je to až s prominutím odfláknuté, vidím ještě víc teď, když čtu Ecovo Foucaultovo kyvadlo....
Desmond
  3. 2. 2014, 13:54
Přestože jde o mou teprve druhou langdonovku, jistá schematičnost je u Brownových knih jasně patrná. Naštěstí to zachraňuje jeho spisovatelský um, talent vypravovat a velká dávka zajímavostí a informací, kterým však můžete, ale nemusíte.
MuMura
  7. 11. 2013, 18:02
Zhruba do první třetiny mě knížka bavila. Pak to nějak začalo upadat a k dalšímu čtení jsem se musela nutit. Jsem zvyklá dočíst knížku do konce, takže jsem se tím musela vyloženě prokousat. Andělé a démoni mě bavili moc, Šifra bohužel zklamala.
Manon
  14. 12. 2013, 20:51
Z jeho všech knih mě bavila nejmíň, je čtivá, ale konec je divný, čekala jsem víc, zvlášt po tom, co kolem ní bylo tolik humbuku.
Samael
  28. 3. 2013, 22:02
Už začátek knížky napověděl,že to bude napínavé čtení a taky se to potvrdílo.Řešení záhad v podání Roberta Langdona je lahůdka.
Lúthien Celebrindal
  2. 3. 2014, 23:50
Smíšené pocity... knížka mě bavila, ale nějak mám radši, když v příbězích taky trochu plyne čas - tady je na stovkách stránek popsáno několik dní.
Je to sice už pár let, co jsem to četla, ale negativní pocit mi zůstal (posílen taky nejspíš ubohou filmovou adaptací), a tak jsem ani nezačala číst druhý díl.
Hazakiros
  31. 10. 2013, 16:58
Dan Brown opět zaujal rychlým spádem, gradací, čtivým obsahem a starým známým prof. Langdonem. Kniha je nabitá pseudo informacemi, které jsou podložené asi tolik, jako Von Danikenovy. Kdo chce, může odhalit obrovské spiknutí, ti ostatní si alespoň dobře počtou. Mám rád podobný styl, ovšem konec mi přišel dosti plytký.
majkee
  28. 11. 2012, 12:46
Moje první a asi nejoblíbenější Brownova kniha. Zvolené téma bylo přitažlivé snad v každé době a vždy asi bude. Celkově se mi moc líbí postava Roberta Langdona, není potřeba aby každý vysokoškolský profesor byl Indiana Jones. Největší plus knihy je její relativní reálnost.
Daniel_852
  25. 7. 2016, 16:53
Kniha má něco do sebe, to ano, ale zas tak moc toho není - jak všichni říkají. Ztrácel jsem se...Určitě se někomu zalíbí víc než mně.
gabce
  15. 2. 2014, 23:00
Kniha mne velmi pohltila. a následně jsem si musela shlédnout i film. a jako vždy. film se nedal srovnat. Kniha je fakt bombastická. už žádná od Browna se mi tak nelíbila - a to mám jeho knihy ráda.
DISP
  28. 12. 2012, 20:46
Po této knize jsem očekával gradaci v dalších dílech, zůstalo to v rovině jedné "šablony" ale čtivé to docela je,...
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:25
Tuto knihu jsem četla v obrázkovým vydání, což bylo naprosto super, protože jsem si nemusela ty díla a místa nějak představovat, ale vše je v knize vyobrazeno. Paráda. Hned se to líp četlo, nemám ráda, když jsou někde popisovány památky a místa a já nevím, jak to tam vypadá.

Ke knize... Da Vinciho kód je fantastická kniha. Jak to Dan Brown mohl vymyslet nechápu :D Tolik různých spojitstí, hádanek, odkazů...kniha je plná poučných věcí z oboru historie, malířství, architektury + naprosto skvělý příběh, dokonalé a skvěle propracované. Víc v popise, ale moje doporučení máte stoproentně ;)
lidus
  8. 1. 2016, 11:32
Da Vinciho kód jsem četla v angličtině a musím říct, že jsem měla mnohem větší radost z toho, že cizojazyčnému textu rozumím, než z příběhu samotného. Nicméně nápad a propracování detailů bylo docela pěkné, informace o symbolech zajímavé (i když interpretace je interpretace...). Není to špatná kniha.
Cinik
  30. 12. 2015, 23:18
Je to strašná pitomost. Tolik blbostí, nesmyslů a nelogičností na jednu stránku se opravdu jen těžko hledá (a to jak z hlediska křesťanů, tak z hlediska pohanů. Nebo i jen v obou oblastech nevzdělaných inteligentních lidí. Prostě brak.
Les_pulpinos
  24. 10. 2014, 20:26
Mno, tři hvězdy proto, že kniha byla celkem čtivá... ale nedokážu si představit co by se stalo, kdyby se takto někdo navážel do Koránu, jako se tu pan Brown trefoval do Nového zákona ("Takže celý Nový zákon je postaven na výmyslech?" nebo nějak podobně se vyjádřila slečna Sophie a dostalo se jí kladného přitakání). Vlna nevole šířící se z Vatikánu a z úst věřících knize jen posloužila jako skvělá reklama... a přitom se kvalitou ani nepřiblíží hloubce Foucaultova kyvadla! Skvělý komentář tu zveřejnil Jan.S.Harold , k tomu není co dodat!! Mimochodem mě dostávalo to, jak o tajném poslání Převorství Sionského i celých jeho dějinách věděl kde kdo.. to, jak a kam se grál přemisťoval, kdo byl členem, co je grál ve "skutečnosti" a že existuje nějaká přímá linie... :D
GODZILA
  7. 1. 2014, 17:24
Co na to říct touhle knihou jsem začala číst Brownovu tvorbu a tímto si mě i získal....můžu to jen a jen doporučit.
we.ri
  11. 4. 2013, 12:22
Zajímavý děj, rozplétání různých kódů bylo opravdu zajímavé, ale jinak co se týkalo zápletky jsem se ohromně bavila.
sofi
  30. 12. 2011, 13:46
Téhle knize paradoxně hodně uškodil mediální humbuk, který se kolem ní rozpoutal a snaha dalších tisíců lidí kolem svést se na téhle vlně. Četla jsem jí naštěstí ještě dřív, než tohle celé začalo a musím přiznat, že mě spisovatelská léčka Dan Brown dostala. Ať si kdo chce co chce říká o podbízivosti - on zkrátka umí vtáhnout vás do děje a donutit vás dva dny nespat.
Mikka
  28. 1. 2016, 15:09
Klobouk dolů. Nedovedu si představit, kolik práce tohle Brownovi dalo, aby dokázal sepsat tak napínavý příběh s tolika nesmírně zajímavými "fakty". Tohle fakt člověk přečte jedním dechem. Dokonalá návaznost, úžasné zvraty a skvělá práce s konspiračními teoriemi.
Luci-ye
  23. 6. 2015, 20:19
Mně se to moc líbilo. Čtivá, zajímavá a napínavá knížka. Tenhle kříženec detektivky a historickýho románu mě pohltil na několik dní.

Nejsem historik, a tak mě netrápí, jestli tam jsou nesmysly nebo nepřesnosti, protože pro běžného čtenáře to není podstatné. Cílem bylo upoutat, což se povedlo. Retrospektivní odbočky týkající se postav (Silas, Aringaroso, Langdon, Sophie) byly osvěžující, lehce čtenáře uvedou do situace postavy a nastíní a vysvětlí to, co je potřebné k pochopení. Na žádné zbytečné, zdlouhavé a nudné pasáže jsem nenarazila.

Určitě jsem nebyla sama, kdo jásal nad vysvětlivkami symbolů a dedukcemi symbolologa. Co se týče obrazu Poslední večeře, výklad mi připadá geniální. Kdo může tvrdit, že by to tak nemohlo být?
Poněkud mě zklamalo rozuzlení rodinných vztahů v samém závěru. Takový happy end?! Připadá mi to jako deux-ex-machina - úplně jsem si vzpomněla na Moliérova Lakomce, když se z Anselma vyklube zámožný otec Mariany, který nezahynul na lodi, jak se předpokládalo. Pche. Autor si zkrátka nevěděl rady s koncem.

Film se mi líbil méně, protože spoustu věcí si prostě nedomyslíte a v knize bylo víc času na rozvinutí děje a vysvětlení. Každopádně knížku doporučuji, je to příjemné počtení. 4*
Srna
  10. 9. 2014, 12:33
Popravdě to není žádná pecka, ale někdy je potřeba si prostě ujet na pořádné fabulační vlně... A to tahle knížka plní, až by si jeden přál, aby to "všechno" byla pravda. Ale nic víc bych tady asi nehledal.
koki.veru
  5. 1. 2014, 8:56
Už je to dýl, co jsem četla tuhle knížku, ale musím říct, že je úžasná, napínavá a čtivá. Měla jsem jí přečtenou během pár dnů a občas přemýšlím, že bych si jí přečetla znovu.
veronikamerika
  22. 4. 2013, 12:50
Jedna z tech, co jsem precetla v originale a nelituju. Anglictina ma krasne vyrazy, ktere jsou nekdy nepresne prelozene. Jedna vyjimka pri ktere se mi libi film i kniha a rada se k ni vratim a prectu znovu i v cestine. A zkusim i jine knihy od stejneho autora.

---------------------

Tuto tlustou knihu jsem precetla v originale, tedy anglictine a cetla jsem ji porad i obchode v aute porad. Puvodni cena 25 dolaru, ja ji dostala v bazru za ctvrtak.
LaBomba
  19. 10. 2013, 21:24
Tuhle knihu prostě miluju. Líbí se mi, jak Dan Brown píše, dokáže vás vtáhnout do děje už od prvních stránek. Když jsem knížku měla poprvé v ruce, ještě jsem netušila, že je to Ta Kniha, kolem které bylo tolik humbuku a každý si ji chtěl proto přečíst. K jejímu přečtení se můžu vrátit kolikrát chci a pořád se od ní nebudu moci odtrhnout.
Hedgehog
  4. 9. 2013, 21:27
Neznám historii, nevyznám se v náboženství. Brown ovšem vypráví příběh tak, že máte nutkání všemu věřit. Samozřejmě, že je vše jen dobře napsané a pospojované, aby nad tím čtenář mohl polemizovat. Děj je napínavý a místy skutečně strhávající.

1 2 3