Pahorek

Pahorek
Originální název: Hill

BB art - 2010

BB art (2010) 224

Když během druhé světové války dobyla britská armáda Tripolis, změnil se italský blázinec v Královskou vojenskou věznici. Nikdo tady nemá šanci na spravedlnost, naději na milost – a to dokonce ani v hrobě. Pahorek z písku navršený vězni je pro ně tím nejstrašnějším trestem. Zaliti potem s neskutečnou námahou pochodují nahoru a dolů pod nemilosrdným africkým sluncem. (Založil/a: Kaori)

Ray Rigby Ray Rigby
*1917 - †1995

lusk_lusk
  22. 1. 2013, 20:40
Kniha mne trochu zklamala, námět jsem znala z hodin literatury ze školy a představa předčila realitu. Námět je velmi silný, avšak mám pocit že ve stylu kterým je kniha napsána nevyzněl tak silně, jaký je jeho potenciál. Vykreslení charakterů postav spočívalo až příliš na dialozích a celý text působil jakoby v něm nedocházelo k žádné gradaci díky jejich rozvoji. Od začátku mi připadala dějová linka poněkud přepálená. Sílu námětu ale nelze zpochybňovat, a tak i přes námitky kniha určitě patří k výraznějším dílům.
spitfirehaga
  25. 4. 2013, 18:40
Na knize je nejzajímavější to, že veškeré dění je podáváno v rozhovorech jednotlivých postav a v popisu jejich myšlenek. Popisu děje jako takového nalezneme minimum. Těžko říci, zda je to dobře nebo špatně. Mě osobně tento styl nevadil, snad mi jen chybělo větší vykreslení atmosféry strachu a napětí.
Zápletka (napínavá a opravdu propracovaná) se rozjede až ve druhé polovině knihy. První polovina spíše seznamuje čtenáře s prostředím a může působit nudně.
Mersault
  18. 8. 2012, 19:36
Komu se líbila kniha od R. Rigbyho, rovněž bych doporučil filmovou adaptaci od S. Lumeta z roku 1965. Také vynikající dílo, ke které napsal scénař sám autor knihy, ne-li o málo lepší než kniha samotná.
Vindicta
  27. 1. 2012, 13:20
Komu se líbí Král Krysa, jistě nepohrdne ani Pahorkem. Snad jen přehnaná typizace postav ubírá na dokonalosti.