Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

Profil knihy je v jiném jazyce

Nonstop kníhkupectvo pána Penumbru

Aktuell - 2013
ISBN: 978-80-89153-94-7

Aktuell (2013) 978-80-89153-94-7 288

Tento román je veselý a vzrušujúci príbeh o knihách a moderných technológiách, o šifrovaní a sprisahaní, priateľstve, mladej láske a tajomstve večného života. Dokonalý príbeh pre 21. storočie, plný záhad, tajomstiev, tajných kódov a krásneho písma. Autor výborne zachytil súčasnosť, vytvoril úplné nový a úžasný svet. Kombinuje prvky fantázie, tajomstva, priateľstva a dobrodružstva ako nový spôsob nazerania na moderný konflikt prechodu medzi novými a starými technológiami.

Kniha, ktorá vychádza v 25 krajinách, oplýva inteligentným humorom a jedným dychom si ju prečítajú čitatelia všetkých vekových kategórii, aj zanietení itečkari a programátori, ktorí zistia, že majú s hlavným hrdinom veľa spoločného. Jej autor, mladý americky spisovateľ Robin Sloan (nar. 1979) vyrastal neďaleko Detroitu, v súčasnosti žije v San Franciscu. Vyštudoval ekonómiu v Michigane. V rokoch 2002 až 2012 pracoval v médiách – v Poynter, Current TV a na Twitteri.

„Napísal som tuto knihu, pretože je presne taká, akú by som si sám rad prečítal. Snažil som sa ju naplniť tym, čo mam rad:

knihami a kníhkupectvami, dizajnom a typografiou, Silicon Valley a San Franciscom, fantáziou a sci-fi literatúrou, pátraním

a plánmi. Pokiaľ to mate tiež radi, dúfam a verím, že si návštevu vysokého úzkeho kníhkupectva ležiaceho vedľa

striptízového klubu

Robin Sloan Robin Sloan