Surové diamanty

Profil knihy je v jiném jazyce

Surové diamanty

Mám talent - 2013
ISBN: 978-80-551-3600-4

Mám talent (2013) 978-80-551-3600-4 384

V časoch železnej opony dostáva Dano lákavú pracovnú ponuku a odchádza s manželkou Soňou a dvoma malými deťmi do africkej Botswany. Pre ambiciózneho muža sa stane uskutočnenie jeho profesijného sna dobrodružstvom, nečakane spojeným so skúškou charakteru. Vidina bohatstva a túžba byť niekým fatálne ovplyvnia život celej rodiny.
O niekoľko rokov neskôr prežíva už dospelá dcéra Lenka pohodu čerstvého vzťahu s Karolom, ale surové, neobrúsené kamene ju nečakane opäť spoja s rodičmi a na chvíľu zahmlia naozajstnú príčinu tragédie, ktorá zničila ich rodinu.
Nebezpečná práca finančného policajta Karola úplne pohlcuje. Fascinuje ho boj so zločineckými skupinami, no dramatické situácie zároveň ovplyvňujú život jeho blízkych. Kriminálne zápletky, trpké osudy ďalších postáv, zrada i nečakané zvraty – to všetko nenechá čitateľa vydýchnuť do poslednej stránky.