Madonna

Madonna Originální název: Madonna: Like an Icon

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-399-4

BB art (2008) 978-80-7381-399-4 400

Královna popu, sexuální provokatérka, zručná obchodnice, milující matka. Kniha Lucy O’Brienové konečně odkrývá tajemství všech tváří popové ikony a jejího vzrušujícího života, od prvních vystoupení v gay klubech v Detroitu, přes Evitu až po kabalu a kritizovanou adopci malého Davida v roce 2006. Z rozhovorů s producenty, hudebníky, spolupracovníky i přáteli autorka sestavuje portrét ženy, kterou talent a pověstná pracovitost dovedly na samý vrchol slávy.

Madonna Ciccone je finančně nejúspěšnější zpěvačka všech dob, jedna z největších žijících popových ikon a nejspíš i nejslavnější žena na světě.

Lucy O’Brien ve své knize vypráví složitý příběh umělkyně, která neustále přicházela s něčím novým a třicet let po vydání prvního singlu stále ovládá první příčky hitparád. Nechybějí detailní analýzy Madonniny hudby ani zajímavé rozhovory s lidmi z jejího okolí – hudebníky, producenty, tanečníky a filmovými režiséry. Autorka sleduje Madonninu cestu od nelehkého dětství přes bouřlivá první léta v New Yorku, skandály v devadesátých letech, kontroverzní knihu Sex až po jednadvacáté století, v němž se Madonna stává anglickou dámou a řeší skandál s adopcí malawijského chlapce.
Biografie Lucy O’Brien je fascinujícím pohled na Madonnin život, vztahy a její dráhu ženy i umělkyně, a patří mezi to nejlepší, co bylo o jedné z největších hvězd našeho světa napsáno. (Založil/a: Kaori)

#hudba
Lucy O’Brien Lucy O’Brien
*13.09.1961

veronica 01
  30. 11. 2011, 16:09
Nejlepší životopis, jaký jsem kdy četla. Jakožto velká milovnice a obdivovatelka Madonny a její tvorby jsem byla nadmíru spokojená.
Je zde všechno co by zde mělo být; dětství, začátky s kapelou, rozjezd její kariéry, vše až do doby začátku nahrávání alba Hard Candy. Všechno je navíc doplněno skvělými fotografiemi a (řekla bych) nezaujatým postojem samotné autorky. Jediná část, která mě nebavila byl Madonnin život v Anglii s Guyem Ritchiem.
Niki Nikča Pechanová
  27. 1. 2016, 19:10
Je to vážně super knížka doporučuju všem kdo mají rádi Madonnu☺Kdo ji už četl tak vi, ze tuhle knihu napsala Lucy O' Brien jako životopis Madonny. ☺☺
pistalka
  6. 9. 2010, 12:26
Zajímavý pohled na život nejslavnější zpěvačky všech dob. Kniha velmi podrobně mapuje Madonninu dráhu od začátků, nelehkého dětství, příchodu do New Yorku, po posledních 25 let, kdy se stala popovou královnou. Velmi čtivé.