Motörhead

BB art - 2015
ISBN: 978-80-7507-544-4

BB art (2015) 978-80-7507-544-4 248
BB art (2009) 978-80-7381-601-8 248

S nadhledem a humorem vyprávěná autobiografie rockové legendy, která zůstává už přes třicet let věrná svému stylu, svým fanouškům a svým požitkům. Lemmy, vlastním jménem Ian Fraser Kilmister, se narodil v roce 1945 jako syn vikáře, který opustil jeho matku, když mu byly tři měsíce. Inspirován ke hře na kytaru ranným rock’n’rollem padesátých let, v roce 1975 založil nekompromisní metalovou skupinu, kterou nazval Motörhead, což je americký slangový výraz pro konzumenta drog. Skupina se vyznačovala typickým rock-and-rollovým způsobem života, poháněna alkoholem, drogami a sexem, přičemž vydala dvacet jedna alb a získala si velký počet příznivců. Tato kniha nabízí čtenářům poučnou, občas úsměvnou a často šokující procházku historií rocku uplynulých čtyř dekád s frontmanem nejhlasitější rockové skupiny světa.
Z lékařského hlediska by měl být Lemmy už po smrti. Po letech různých excesů by jeho krev byla jiné lidské bytosti osudná. Tato kniha je příběhem člověka, který podle mnohých může být označen za největšího konzumenta alkoholu a amfetaminu, neřku-li sexu, v hudebním průmyslu.

Ian Fraser Kilmister se narodil na Štědrý den roku 1945. V ranném mládí zjistil, že holkám se líbí kluci s kytarou, načež inspirován hudbou Elvise Presleyho a Buddy Hollyho v krátké době přerostl místní skupiny ve Walesu a zamířil do Manchesteru, aby vyzkoušel všechno, na co přišel. A přitom se nikdy neohlížel zpátky.

Na začátku své hudební kariéry Lemmy působil ve skupině Rocking Vicars, pracoval jako bedňák u Jimiho Hendrixe, byl členem skupiny Opal Butterflies a do širšího povědomí hudebního publika se dostal coby člen skupiny Hawkwind. V roce 1975 stál u zrodu speedmetalu, když založil legendární skupinu Motörhead.

Během své více než třicetileté historie vydali Motörhead dvacet sedm alb, byli nominováni na cenu Grammy a skladbami jako „Ace of Spades“, „Bomber“ a „Overkill“ dobyli rockový svět. Ačkoliv během této impozantní dráhy prošla sestava skupiny Motörhead řadou změn, u jejího kormidla stál vždy pevně Lemmy. (Založil/a: Kaori)

#hudba
Lemmy Kilmister Lemmy Kilmister
*24.12.1945 - †28.12.2015

Barabura
  24. 5. 2016, 8:59
Prostě Lemmy pro mě bude největší navždycky frajer. Na nic si nehraje, je svůj. Kéž bych to taky dokázala jako on. A kéž by bylo víc takovejch lidí, to by se na světě žilo fajn.
nečik
  11. 10. 2011, 8:06
Jednoduše napsaná kniha. Lemmy si na nic nehraje. Mnohé životní situace zde popisuje s takovou samozřejmostí (pro něj vlastní), až to zaráží. Když se řekne pojem "rocková hvězda", vybaví se mi právě Lemmy.
waltrk
  29. 10. 2011, 21:07
Lemmy si nikdy na nic nehral. Lemmy je proste Lemmy. Prej "rockova hvezda", co si tim do prdele myslel?
Ve.Er
  27. 4. 2016, 14:26
Jestli pro vás není jméno Lemmy Kilmister cizí, asi si dokážete představit, co od jeho autobiografie čekat. Strašně jsem se na tu knížku těšila, protože jsem věděla, že to bude stát za to!