Freddie a já

Originální název: Freddie & Me

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-555-4

BB art (2009) 978-80-7381-555-4 304

Asi každý z nás má jednu kapelu, se kterou se identifikuje a kterou si pouštěl, když mu bylo hrozně nebo naopak skvěle. Pro Mika Dawsona to byli vždy Queen a Freddie Mercury. Jeho Freddie a já se svým způsobem podobá „Bohemian Rhapsody“: bere čtenáře na rockovou pouť – od Mikova dětství v Británii přes středoškolská léta v New Jersey po 90. léta, kterým vládl grunge a Queeni byli naprosto out. Mike prochází zkouškami a strastmi na cestě k dospělosti a Queeni ho ani na chviličku neopouštějí. Musí se vypořádat s dilematy, která všichni dobře známe – navázání celoživotního partnerského vztahu, nalezení vysněného zaměstnání, vyrovnání se s povinnostmi vůči rodině či dokonce s vlastní smrtelností.
Díky humoru, citlivosti a řadě úžasných, byť smyšlených vystoupení Freddieho Mercuryho, Briana Maye, George Michaela a Andrewa Ridgeleyho nám Freddie a já dojemně připomíná, že naše oblíbená muzika je vlastně soundtrackem k mnoha našim nejdůležitějším vzpomínkám a zážitkům. A stačí jediný tón a všechny se nám najednou vybaví. (Založil/a: Kaori)

#hudba
Mike Dawson Mike Dawson
*1975

mrkvič
  28. 8. 2015, 20:19
Komiksy můžu a Queen miluju, ale tohle mi teda přišlo dost zbytečný. Hop sem, hop tam, aneb myšlenkové pochody autora. Na konci jsem byl dost zaskočen počtem osob, kterým autor děkoval. Hlavně těm, kterým děkoval za pomoc při tvorbě příběhu a struktury. Takřka žádná. Navíc bych knížku přejmenoval spíš na Queen, George Michael a já. Ještě bych napsal k humoru, který tu je zmiňován. Lautr prd. Jen ten životní příběh doprovázený kapelou a to je celé.
Jizi
  23. 8. 2011, 15:29
Pro mě jeden z nejúžasnějších komiksů vůbec. Autobiografie kreslená a psaná s laskavým nadhledem a nádherně lehkou rukou. Kniha o dospívání, rodině, snech a prvních i těch pozdějších láskách za doprovodu legendárních Queenů. Sametové pohlazení po duši.