Cesta za zdravším, veselším a úspešnejším "JA"

Profil knihy je v jiném jazyce

Cesta za zdravším, veselším a úspešnejším

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-89527-26-7

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-89527-26-7 192

Fascinujúce čítanie, ako dosiahnuť to po čom túžite s veľkým množstvom informácií o tom, čo pred nami zatajujú farmaceutické a veľké potravinárske kolosy, vďaka ktorým sa aj Váš život môže zmeniť k lepšiemu. Stretnúť svoje zdravšie ja znamená naučiť sa spoznávať svoje telo, princípy jeho fungovania a neustále a vedome si vyberať to najlepšie a najkvalitnejšie na jeho výživu, pohyb a environmentálne prostredie. Najlepším sa samozrejme myslí to naj po stránke nutričnej, výživovej, tej, v ktorej ide o to, čo dýchame a aké produkty osobnej či domácej hygieny pre seba používame, a tiež ako nájsť druh a spôsob fyzickej aktivity, ktorá nám najviac vyhovuje a vďaka ktorej bude náš organizmus plný života a energie. Predstavte si svoje telo ako jedno veľké nákupné centrum plné ľudí a života, všetko je veselé a plné pohybu. Ak si toto centrum predstavíte prázdne a opustené, kde pomaly na všetko padá prach a z kútov sa začnú drať von rôzne chrobáky, myši či parazity, aby zistili, čo sa tam dá zjesť, určite si túto situáciu nechcete premiestniť do svojho tela. Udržujte ho teda v neustálom pohybe a dávajte mu to najlepšie "palivo", aké je len možné. Náš organizmus je neuveriteľná pamäťová karta, ktorá nezabudne absolútne nič z toho, čo sa mu kedy udialo a verte, že to všetko sa vám nekompromisne vráti späť. Či vo forme dlhého, kvalitného a veselého života, alebo vo forme chorôb, deformácií, či predčasnej a bolestivej smrti - je čisto len na vás. Nezabudnite však, že všetkého veľa škodí, preto aj s tým „dobrým" sa naučte disponovať rozumne a vyváženým pomerom toho, čo vaše telo potrebuje si zabezpečíte jeho optimálny chod a dobrý pocit zo samého seba.

Ján Hubinský Ján Hubinský