Babičkina kniha o mede

Profil knihy je v jiném jazyce

Babičkina kniha o mede

Príroda - 2013
ISBN: 978-80-07-02288-1

Príroda (2013) 978-80-07-02288-1 344

Med – sladký prírodný zázrak, pozná každý z nás. Nie každý však vie, aké priaznivé účinky môže mať med a ostatné včelie produkty na ľudský organizmus. Okrem toho, že je vynikajúcim prírodným sladidlom a zdravšou náhradou cukru, má množstvo vlastností, ktoré ocení každý človek v zdraví i v chorobe. Med patrí medzi najdokonalejšie potraviny, ktoré máme priamo z prírody. Bez ďalšej úpravy nás živí, chráni pred chorobami a ak už ochorieme, aj nás lieči. Med je vhodným skrášľovacím prostriedkom, ale aj vynikajúcou prísadou do pečiva.

V tejto knižke vás postupne prevedieme zaujímavosťami o mede a o včelách, oboznámime vás s ostatnými včelími produktmi a ich použitím, prevedieme vás svetom prírodnej medovej liečby a medovej skrášľovacej kozmetiky. Ako bonbónik na záver sme si nechali rôzne medové recepty, ktoré ulahodia každému maškrtnému jazýčku.