Najväčšie záhady a mystéria sveta

Profil knihy je v jiném jazyce

Najväčšie záhady a mystéria sveta

Príroda - 2013
ISBN: 978-80-07-02155-6

Príroda (2013) 978-80-07-02155-6 216

Vo všetkých časoch a za každých okolností sa v celom obývanom svete darilo mýtom. Inšpirovali sa tým, čo sa odohrávalo mimo ľudského tela a mysle. Mýtus je jedna z foriem skúmania záhady či tajomstva.
Vedci pripúšťajú, že náš pôvod môže byť veľmi dávny a naša civilizácia nie je azda až taká rozvinutá, ako si myslíme. Je veľmi pravdepodobné, že ľudia, ktorí obývali našu planétu pred nami, mali vedomosti, ktoré v mnohom prekonali súčasné.
Archeológia nás informuje, že náš druh sa za posledných 100 000 rokov nezmenil, ale zjavne sme sa od chvíle, keď nastala globálna povodeň, o ktorej sa rozprávajú legendy, ďalej vyvíjali len posledných 10 000 rokov. Ale čo sa udialo počas tých zvyšných 90 000 rokov? Zotrval ľudský druh na tom istom stupni vývoja alebo vznikla vyspelá civilizácia, ktorá záhadne zmizla zo zemského povrchu?
Ďalšou zaujímavosťou je konštatovanie, že civilizácia sa nedosiahla kontinuálnym napredovaním, ale zdá sa, že utrpela katastrofálne ústupy.
S minulými civilizáciami nás spája to, že najvýznamnejšia revolúcia sa azda nemusí odohrať vo vonkajšom svete, ale vnútri. Takto sa bezprostredná budúcnosť bude pravdepodobne viac či menej podobať bezprostrednej minulosti.

#záhady