Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Po stopách člověka

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Po stopách člověka Originální název: Human Traces

Nejnovější vydání:
BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-096-2
Počet stránek: 544
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2007) 978-80-7381-096-2 544

Dvě ústřední postavy tohoto rozsáhlého románu, Thomas Midwinter a Jacques Rebière, jejichž osudy se po náhodném setkání navždy spojí, se společně vydávají na složitou cestu odhalování podstaty lidské mysli. Ať už na věhlasné pařížské klinice nebo ve vlastním psychiatrickém sanatoriu, snaží se – každý svým způsobem – vyřešit složitou otázku, na niž se kdysi zavázali nalézt odpověď. Časem se ovšem začíná jejich vztah komplikovat, navíc do jejich osobních i profesních životů nemilosrdně zasáhne válka…

Děj tohoto rozsáhlého románu situoval Faulks na přelom 19. a 20. století, tedy do doby počátků moderní psychiatrie, k jejímuž rozvoji se snaží přispět i dva hlavní hrdinové, Thomas Midwinter a jeho přítel Jacques Rebière. Náhodné, osudové setkání na francouzském pobřeží vede k jejich celoživotnímu přátelství a partnerství, ať už je to po studiích v Paříži, v jejich vlastním sanatoriu v rakousko-uherské Carinthii, anebo v poválečném Londýně. Ačkoli každý přistupuje ke své práci a kariéře jinak a ne ve všem se shodnou, hlavním cílem pro oba zůstává odhalit tajemství lidského vědomí a nitra. Zatímco Jacquese inspiruje psychoanalýza a terapeutické postupy „Vídeňské školy“, Thomas se zaměřuje na obecné neurologické a vývojové mechanismy psychotických poruch.

Dramatičnost a čtivost románu přitom podtrhují i životní osudy a niterné prožitky Sonii, Thomasovy sestry, jež se posléze stává Jacquesovou manželkou, a duševně nemocného Oliviera, Jacquesova staršího bratra, jemuž se hrdinové společnými silami snaží pomoci. Do osudů všech, ať už osobních či pracovních, posléze zasahuje válka – a s ní přicházejí další otázky spojené se smyslem bytí a podstatou člověka. (Založil/a: Kaori)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace