Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva

Profil knihy je v jiném jazyce

Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva

Fortuna Libri - 2013
ISBN: 978-80-8142-206-5

Fortuna Libri (2013) 978-80-8142-206-5 280

Strhujúci príbeh o spomienkach, prežití, húževnatosti a láske.
Jedného dňa roku 2009 sa dvadsaťštyriročná Susannah Cahalanová prebudila v nemocničnej izbe. Bola popruhmi priviazaná k lôžku, nemohla sa hýbať ani rozprávať. Na náramku sa jej vynímal nápis RIZIKO ÚTEKU. Zdravotné záznamy potvrdzovali halucinácie, agresivitu a nebezpečnú labilitu. Hoci v nemocnici strávila mesiac, vôbec si na to nepamätala.
Ako ambiciózna absolventka univerzity sa ocitla na prahu dospelosti. V istom významnom newyorskom denníku sa jej sľubne rozvíjala kariéra reportérky a už niekoľko mesiacov si budovala prvý vážny vzťah. Čo ju pripravilo o kontrolu nad vlastným telom? A čo sa dialo s jej mysľou?
V poslednej chvíli ju zachránil známy neurológ, ktorému sa geniálne podarilo stanoviť diagnózu a rozpoznať príznaky istej novoobjavenej choroby. V súčasnosti sa už vie, že toto ochorenie súvisí so schizofréniou a s autizmom, možno dokonca stojí v pozadí „posadnutia diablom“ v celých dejinách ľudstva.
Autorka prežila peklo, no vrátila sa späť, aby dojemne opísala svoju púť. Vrátila sa do sveta, ktorý opustila, múdrejšia, silnejšia – a živá.