Ptačí zpěv

Ptačí zpěv Originální název: Birdsong

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-248-5

BB art (2008) 978-80-7381-248-5 432

Román zasazený do období první světové války vypráví osudy mladého Angličana Stephena, který v severní Francii prožívá nejprve vášnivou lásku a posléze nelítostnou krutost bojů. Obojí natrvalo změní jeho život.
Faulksův úsporný styl popisuje děsivé detaily zákopové války i emocionálně vypjaté momenty tak působivě a přesvědčivě, že nám události nedávné historie doslova ožívají před očima. Hluboce osobní pohled na příběhy a pocity jednotlivých postav kontrastuje s anonymitou války, v níž se postupně zcela vytrácí smysl pro hodnotu lidského života.

Tento román byl nominován na britskou literární cenu Booker Prize. (Založil/a: Kaori)

cenevrec
  12. 1. 2012, 19:47
Pro mě naprosto skvělá kniha. Ačkoliv je hlavní téma válka a život vojáků v zákopech, tak mě kniha nadchla a nemohla jsem se od ní odpoutat. Krásně napsané, silný příběh a velmi dobře popsané situace.
Badger
  22. 1. 2015, 20:00
Nádherná kniha z období 1.světové války-úžasně napsané dílo tří období která spolu souvisejí autor skvěle rozfázoval příběh vytvářel otázky a parádně vše vysvětlil takže po přečtení víte proč co a jak bylo a zbyde vám skvělý pocit že jste něco tak pěkného mohli přečíst.