Východ Modrého měsíce

Východ Modrého měsíce Originální název: Blue Moon Rising

Polaris - 2000
ISBN: 80-85911-79-5

Polaris (2000) 80-85911-79-5 470

První kniha série Lesní království.

V těch dávných dobách žili hrdinové i padouši a zemí kráčela temnota. Žili tam draci, které bylo nutné zabít, princezny, které bylo nutné zachránit a rytíři v blýskavém brnění konali statečné činy.

O těch časech se traduje mnoho pověstí plných příkladného hrdinství a odvážných kousků hodných obdivu. Tento příběh mezi ně nepatří.

Rupert nijak netoužil po tom stát se princem. A už vůbec nestál o to vydat se zachraňovat princeznu před drakem, ještě k tomu na hřbetě jednorožce nevalných morálních kvalit. Když však začne vycházet Modrý měsíc a prastará magie hrozí zničit svět, vypadá to, že bude potřebovat všechny přátele, které může mít, aby katastrofě zabránil. (Založil/a: Aven)

kuburumba
  27. 11. 2011, 23:10
Podle mě je tahle kniha minimálně o třídu lepší než každá jiná z "Jestřáb a Rybářka". Napřed jsem četla tuhle, která mě dost nadchla. Pak jsem se nadšeně vrhla na JaR, jenže to už nebylo takové, ani výstavbou děje, ani jeho spádem, ani napětím. (Ne že by to bylo nějak hrozné, ale laťka byla nasazena vysoko :-).) A, bohužel, i "poslední díl série", Za Modrým měsícem, má blíž spíš k JaR než k Východu Modrého měsíce.
Taragued
  4. 2. 2011, 16:36
Prequel k sérii Jestřáb a Rybářka. Pro mě je to nejlepší díl a vůbec nejlepší dílo autora. Nejen, že po přečtení všech Jestřábů a Rybářek se vracíme ke svým oblíbeným hrdinům (i když figurují pod jinými, původními jmény), sledujeme, jak se vůbec poznali. Mimo ostatní díly nám Východ servíruje i tu trochu romance, a složitá skládanka intrik v Lesním království nám zkresleně odráží realitu našeho skutečného světa. Děj utíká mílovými kroky, vtahuje nás dovnitř jako Modrý měsíc do Temného lesa a do poslední stránky nás nepustí. Nechybí zde prakticky nic a všem milovníkům fantasy, všem fandům Jestřába a Rybářky a všem obdivovatelům Greena můžu jen a jen Východ Modrého měsíce všemi deseti doporučit!