Společník

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2625-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2625-5 336

Kyle McAvoy má ty nejlepší kariérní výhlídky: je výjimečným studentem práv, má bystrý a vybroušený úsudek a navíc velmi dobře vypadá. Má ale také tajemství, které by mohlo ohrozit jeho budoucnost, profesní i soukromou. A vyděrači na sebe nenechají dlouho čekat. Přinutí však Kyla k něčemu zcela nečekanému: přijmout skvěle placené místo v jedné z největších právnických firem na světě. Kyle souhlasí, pustí se však do riskantní hry, když pronikne do zákulisních praktik této společnosti – a od toho okamžiku se o něj začne stejně intenzivně zajímat i FBI.
Nový právnický thriller z pera Johna Grishama dá vzpomenout na bestsellerovou Firmu, v dramatičnosti a akčnosti ji však v mnohém překonává. (Založil/a: al-ma)

scajo
  26. 12. 2012, 21:14
Na přebalu knihy se slibuje větší napětí než u Grishamovy proslulé Firmy, jenže té se samozřejmě Společník vůbec nemůže rovnat. Víc než čímkoliv jiným je tahle knížka pohledem na to, jak krásně placená, ale zároveň nepředstavitelně náročná je právničina. Thrillerová rovina tak nějak vyšuměla do ztracena a konec mě docela zklamal - Grisham z toho vybruslil až moc jednoduše. Ne že by to nebyla zajímavá kniha, ostatně Grishama čtu rád, jen zkrátka slibuje o mnoho víc než obsahuje.
Mi_dE_Co
  2. 1. 2015, 19:08
První kniha, co jsem od Grishama zatím přečetl. Čte se dobře, má spád, příběh je zajímavý... až na ten konec, ten mi přišel nějak "vyšumělý". Ovšem i tak bych si knihu za čas bez problému přečetl znovu a 70-80%, myslím, odpovídá.