Milenec

Euromedia Group - 2006
ISBN: 80-207-0312-8

Euromedia Group (2006) 80-207-0312-8 108
Odeon (1989)

Skandální příběh zakázané lásky čínského obchodníka a nezletilé Francouzky. V Indočíně dvacátých let svede osud dohromady patnáctiletou francouzskou školačku a zámožného Číňana. V obou se brzy probudí neodolatelná vzájemná touha - ale jejich vášnivé lásce není přáno. Jeho otec ho chce provdat za čínskou nevěstu. Její rodina ji proklela. Ale jejich vzájemné city jsou stále stejně silné. Jsou dost silné na to, aby vydržely skandál? (Založil/a: al-ma)

alča87
  15. 11. 2012, 10:06
Průměr jsem nedala kvůli obsahu, ale formě. Nelíbil se mi způsob jak je příběh napsaný. Ale nechci tím říct, že je to špatná kniha. Měla jsem pocit, že čtu něco mezi prózou a poezií.
Pend
  22. 2. 2013, 20:06
Skandální patrně bylo pouze to, že ona je patnáctiletá francouzská školačka a on je o dvanáct let starší bohatý Číňan. Jinak kniha mi moc nesedla. Dvojí dějová linie, přičemž ta hlavní je dost nedějová - příběh zakázané touhy. V té druhé příběh její rodiny. Střídání je přitom dost časté, odstavec po odstavci. Přestože je to útlá knížečka, místy je to docela nezáživné.
venison
  30. 1. 2015, 9:07
Hodně lyricky napsaná útlá knížečka, která celkem zmatenou formou podává zprávu o mileneckém poměru patnáctileté chudé francouzské studentky a o dvanáct let staršího čínského zbohatlíka. Příběh by byl rozhodně zajímavější, kdyby bylo zapracováno více po dějové stránce než po té pocitové. Čte se poměrně snadno, ale nic výrazného jsem si z ní neodnesla..