Spoveď nemožnej matky

Profil knihy je v jiném jazyce

Spoveď nemožnej matky

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-8089-899-1

Fragment (2013) 978-80-8089-899-1 300

Možno by život mal byť ako škola: nepustia vás do ďalšieho ročníka, kým nezvládnete predchádzajúci."Zlá matka" Stephanie Calmanová nám odhaľuje svoju zvláštnu neschopnosť dospieť - neschopnosť, ktorú dôverne poznáme všetci. V štyridsiatke zisťuje, že hoci má kopu dospeláckych skúseností - pochovala otca, vydala sa, mala deti, ešte stále skutočne nedospela. Aj keď sa fyzicky cíti na svoj vek, emocionálne stále zaostáva a desia ju mnohé úplne normálne veci, ako sú napríklad maškarné večierky, pavúky, šťastné konce, farári, skupiny akéhokoľvek druhu a tma. Na ceste k zrelosti premýšľa o niektorých základných otázkach týkajúcich sa pohlaví, napríklad prečo muži nedokážu pripraviť spoločenskú akciu a prečo ženám trvá tak dlho, kým povedia dovidenia. Stephanie Calmanová prepísala pravidlá moderného života. Vysvetľuje, prečo by ženy mali stráviť viac času v kuchyni, prečo sa mužom zahmlieva zrak, keď sa ich polovičky vyzlečú, a prečo ovocie nie je pre nás vždy dobré. Takisto sa podelí o skúsenosti, ktoré zvládla, ako napríklad vyzerať mladšie tak, že sa pritiahnu ramienka na podprsenke, ako prejsť cez dav na neviditeľnom zázračnom poníkovi, ako dostať svoje deti do múzea (vyberte si múzeum so zvažujúcou sa rovinkou pri vchode, vhodnou na skejtbord) a ako zostať vydatá. Odvážna, otvorená a hystericky zábavná kniha Stephanie Calmanovej dodáva nádej zlým rodičom a vôbec všetkým neschopným dospelým. Prečítajte si ju a dozviete sa, že nie ste sami.

Stephanie Calman Stephanie Calman