Pozri sa mi do očí! ( Ruby Redfortová 1)

Profil knihy je v jiném jazyce

Pozri sa mi do očí! ( Ruby Redfortová 1)

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-556-0760-3

Slovart (2013) 978-80-556-0760-3 400

Lauren Child, autorka populárnej série knižiek o dievčatku Kláre Bôbikovej, nám predstavuje Ruby Redfortovú, trinásťročné dievča, ktoré má všetko. Pardon, všetko zase nie. Je takmer geniálna a strašne cool, má bohatých, tolerantných a, našťastie, nie geniálnych rodičov, ale jej život sa jedného dňa aj tak obráti hore nohami. Znenazdajky zmizne pani Digbyová, ktorá sa Redfortovcom starala o domácnosť, a na jej miesto nastúpi tajný agent Hitch. Kým milí, mierne pribrzdení rodičia žijú v presvedčení, že gazdiná si vzala dovolenku a jej zástupca si len plní povinnosti, aké prislúchajú domácemu personálu, bystrá Ruby sa vďaka Hitchovi zoznámi s agentúrou Spectrum, takou supertajnou, že o jej existencii nevie ani vláda. Agentúra Spectrum má však problémy a potrebuje služby presne takej šikovnej a geniálnej baby, akou je Ruby Redfortová. Ruby ide na vec, ale pozor, toto už rozhodne nebude len hra! Ruby má síce mozog mladej vedkyne, lúšti matematické hádanky, hlavolamy a kódy od výmyslu sveta, teraz sa však bude musieť pozrieť priamo do očí skutočnému nebezpečenstvu.

Lauren Child Lauren Child