Zlatá kniha vystřihovánek ABC

Zlatá kniha vystřihovánek ABC Originální název: Zlatá kniha vystřihovánek ABC

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-102-0

BB art (2007) 978-80-7381-102-0 400

Zlatá kniha vystřihovánek arch. Richarda Vyškovského vznikla z podnětu redakce ABC k 50. výročí časopisu (jubilejní číslo vyšlo 16. 1. 2007). Vystřihovánky k ABC neodmyslitelně patří, stejně jako jejich nejznámější autor arch. Richard Vyškovský, jehož práce jsou v časopise nejčastěji publikovány. Proto jsme oslovili právě jeho, aby připravil výběr ze svého archivu vystřihovánek otištěných v ABC. Nevybíral jen ty „nej“, protože pak bychom vám představovali práce až z pozdější doby. V knize proto najdete průřez celou tvorbou autora a výběr je zároveň i svědectvím o době, kdy modely vznikaly.

Vystřihovánky jsou řazeny chronologicky od nejstarší z roku 1977 až po úplnou novinku Hrad Točník, který poprvé vychází právě ve Zlaté knize vystřihovánek. U fotografie každého modelu najdete i kratičký osobní komentář arch. Vyškovského a titulní stránku čísla ABC, v němž vystřihovánka vyšla poprvé. (Založil/a: Kaori)

Richard Vyškovský Richard Vyškovský
*13.07.1929