Harlekýn

Profil knihy je v jiném jazyce

Harlekýn

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3595-3

Ikar (2013) 978-80-551-3595-3 360

Súkromný detektív Adrián uteká pred svojou minulosťou, postupne stráca zmysel života. Až prípad záhadnej Alice, nespútanej a živelnej dievčiny pohybujúcej sa v najvyšších kruhoch spoločenskej smotánky v ňom opäť rozprúdi krv. Sledovanie mladej, príťažlivej speváčky zmení Adriánovi život. Čoraz viac sa zamotáva do udalostí a odkrýva tienisté stránky slovenského šoubiznisu. Nečakaný záver vyúsťuje do odhalenia, ktoré prekvapí, no zároveň čitateľa prinúti hľadať vysvetlenia. Zdanlivo nepodstatné informácie totiž presne zapadnú do mozaiky perfektne premysleného psychotrileru s prvkami hororu.

Martin Jurík Martin Jurík

dzoko
  8. 7. 2016, 11:10
Keďže ma Martinova posledná kniha zaujala, bol som vo veľkom očakávaní, čo prinesie jeho ďalšie dielo. Kniha je výborne napísaná, má zaujímavú zápletku a taktiež pár zvratov a konštrukcií, ktoré som nedokázal odhadnúť a príjemne ma zaskočili. Čo by som chcel špeciálne oceniť je autorov vyvážený štýl jazyka, ktorý svedčí o vnútornej vyzretosti a bohatej fantázií. Knihu hodnotím 4* a teším sa na dalšie jeho zaujímavé diela :)