Moja cesta

Profil knihy je v jiném jazyce

Moja cesta

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-971464-0-5

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-971464-0-5 248

V dnešnom uponáhľanom svete sme bežne vystavení extrémnym záťažovým situáciám, denne čelíme stresu, pocitom odcudzenia a existenčným problémom. Keď sa nám život zdá neznesiteľný, máme chuť utiecť niekam preč a robíme to rôznym spôsobom – prejedáme sa, prepadáme návykovým látkam alebo prenášame zodpovednosť za svoje nešťastie na druhých.

Skôr či neskôr zistíme, že tieto úniky nevedú k uspokojivému riešeniu. Sú to slepé uličky, v ktorých nás namiesto vytúženej úľavy čaká ďalšia ťažoba. Existuje však aj iná možnosť. Hľadať vo vypätých situáciách príležitosť na zlepšenie tak, že vezmeme život pevne do svojich rúk. Hercovi Jozefovi Vajdovi sa to podarilo v čase, keď musel čeliť rozpadu rodiny, vážnym finančným problémom a depresiám. To, že dokázal v tomto ťažkom období nájsť vnútornú rovnováhu, malo nečakaný pozitívny vplyv na jeho zdravotný stav. Tento zlomový moment ho priviedol k hlbšiemu zamysleniu nielen nad otázkami fyzického, ale aj mentálneho a emocionálneho zdravia.

Kniha, v ktorej opisuje svoje skúsenosti, tieto zložky neoddeľuje. Ukazuje jednoduchou, veľmi zrozumiteľnou formou, ako sú jednotlivé úrovne ľudského bytia – fyzická, mentálna aj citová, navzájom prepojené a ako spolu súvisia. Jozef sa prihovára čitateľom cez vlastnú osobnú skúsenosť, vedie ich bez toho, aby sa ich snažil poučovať alebo zaťažovať veľkým množstvom odborných informácií k bodu, v ktorom sa človek stáva pánom svojho tela, mysle aj citov a navždy sa zbavuje pozície obete.