V Tvojej ruke sú naše časy

Profil knihy je v jiném jazyce

V Tvojej ruke sú naše časy

Tranoscius - 2013
ISBN: 978-80-7140-423-1

Tranoscius (2013) 978-80-7140-423-1 318

Z príležitostných kázní a príhovorov v rokoch 2007 – 2011. Výber generálneho biskupa obsahuje pestrú paletu kázní, benediktórnych príhovorov, prejavov, pozdravov, ktoré odzneli pri príležitosti rôznych zborových výročí a jubileí veľkých dejinných osobností cirkvi i národa, doma i v zahraničí. Každý z príhovorov je postavený na biblickom texte, ktorý veľmi konkrétne napomína, povzbudzuje, potešuje a v konečnom dôsledku posilňuje vieru. Pri množstve uvedených rozličných príležitostí je obdivuhodný výber textov, ktorý dáva tému svedectvu či reči. Inovatívnym prvkom v postilovom žánri je tu obrazové doplnenie kázne. Obrázok vizuálne približuje konkrétny prípad, slávnosť, spomienku či osobnosť, ku ktorým sa kázeň viaže. Hodnota a poslanie diela V Tvojej ruke sú naše časy je nielen v nazretí, poučení a zamyslení sa člena cirkvi nad vážnou, k viere volajúcou a v nej utvrdzujúcou zvesťou, ale aj v trvalom „prorockom“ poslaní v prítomnosti i do budúcnosti, v zmysle ezechielovských, nanovo inšpirujúcich slov: „Hovor im moje slová!“ Ján Midriak (úryvok zo Slova na úvod)