Posledná polnoc v Pivonke

Profil knihy je v jiném jazyce

Posledná polnoc v Pivonke

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3601-1

Ikar (2013) 978-80-551-3601-1 232

DENISA FULMEKOVÁ rozpráva ucelený príbeh viacerých ľudských osudov formou poviedkového cyklu. Postavy jej prózy stretávame uprostred rozohranej životnej partie v nevábnom sídliskovom podniku, ktorý je nielen spojovacím článkom celej knihy, ale aj miestom, kde sa občas rozuzľujú túžby po osobnom šťastí. Niektoré príbehy sa tu začínajú, iné sa končia a ďalšie cez pohostinstvo s názvom Pivonka prejdú akoby len mimochodom. Fulmeková spojila sedem samostatných poviedok do jednoliateho dynamického rozprávania. V Pivonke stretneme záhadného zvodcu žien, staré bezradné sestry, odvážnu kaderníčku, ženy na materskej, štyridsiatnika spomínajúceho na prvú lásku, lekárku v role milenky či zamilovaného podnikateľa. O polnoci, ale niekedy aj oveľa skôr, prichádza v Pivonke, a najmä v životoch ľudí k zvratom – zvláštnym a často nečakaným. No keď sa nad nimi zamyslíme, môžu sa prihodiť každému z nás...
Skvelé príbehy ľudských vášní plné napätia, dramatických situácií, ale i sarkastického humoru.