Prvýkrát otcom

Profil knihy je v jiném jazyce

Prvýkrát otcom

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3545-8

Ikar (2013) 978-80-551-3545-8 208

Stanete sa prvýkrát otcom. No pocity šťastia sa striedajú so strachom z budúcej zodpovednosti. Neviete, čo vás a vašu partnerku čaká počas tehotenstva, aké zmeny nastanú príchodom nového človiečika. Trápia vás nejasnosti, hľadáte nové informácie. Odborník na rodičovstvo Tim Mungeam vám v 50 prehľadných kapitolách zodpovie všetky otázky, ktoré ste sa báli opýtať:
Aké fyzické zmeny čakajú moju partnerku?
Aké sú základné vývinové štádiá dieťaťa?
Čo sa bude diať v nemocnici?
Mám si zobrať rodičovskú dovolenku?
Ako sa vymieňa plienka?
Zmení sa môj sexuálny život?

Odkedy viete, že sa prvýkrát stanete otcom, prežívate úžasné pocity. Váš život však už nikdy nebude taký ako dosiaľ. Hoci z biologického hľadiska sa vaše účinkovanie skončilo, to najdôležitejšie vás ešte len čaká – podporovať budúcu matku vášho dieťaťa v dobrých aj zlých chvíľach tehotenstva a pripraviť sa na svoju novú rolu rodiča. Je prirodzené, že každý nastávajúci otec sa necíti dostatočne pripravený a ťaží ho obrovská zodpovednosť.

Kniha Prvýkrát otcom: 50 vecí, ktoré určite musíte vedieť je sprievodcom na ceste k otcovstvu od okamihu, keď sa dozviete túto novinu. Obsahuje všetky potrebné informácie o vývine vášho nenarodeného dieťaťa aj o tehotenstve vašej partnerky, vďaka čomu si uvedomíte, čo všetko pre vás tento nový stav znamená. Akým otcom budete? Ako to ovplyvní vašu kariéru a spoločenský život?

Kniha Tima Mungeama vám pomôže prekonať problematický prerod z muža na otca a poradí vám, ako si túto novú skúsenosť čo najlepšie užijete.

Z anglického originálu 50 Things You Really Need to Know: Fantastic First-Time Father (Quercus Editions Ltd, London) preložil Matej Duman.