Na smrť II: Bez milosti

Profil knihy je v jiném jazyce

Na smrť II: Bez milosti
Originální název: Na smrť II: Bez milosti
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3581-6

Ikar (2013) 978-80-551-3581-6 368

Mrazivý príbeh o zrade, pomste a vykúpení.
Dvaja bývalí kamaráti sa nečakane stretnú uprostred hrôz nemeckého koncentračného tábora, stoja však na opačných stranách. Kým bývalý židovský gangster Viktor sa zúfalo snaží zachrániť svojich blížnych, fanatický esesák Karl zodpovedá za ich vyhladenie.
Kto prežije a kto kráča na istú smrť?
Prečítajte si výnimočný akčný triler o ľudskosti
v neľudských podmienkach od
Jozefa Kariku, autora bestsellerov V tieni
mafie, Čas dravcov a Nepriateľ štátu.

companerita
  26. 1. 2016, 10:22
Pokračovanie knihy Na smrť. Po prečítaní prvého diela som bola neuveriteľne rozčarovaná v dobrom slovazmysle a nevedela som sa dočkať, kedy vyjde nová kniha od pána Kariku a to pokračovanie Na smrť II. Kniha ma rovnako pohltila ako jej prvá časť. Autorovi niet, čo vytknúť. Opäť bravúrne spracovanie vojnovej témy. Väčšinou sa vraví, že jednotka nikdy netromfne dvojku. Tu by som si dovolila tvrdiť opak. Mám pocit, že dvojka je lepšia, než jednotka a to je už čo povedať. Opäť je to náročne dielo na ľudskú psychiku. Myslím, že ak by tieto dve knihy boli zaradené do povinného čítania na základných školách, žiaci by lepšie pochopili dejiny. Netreba sa drilovať a memorovať, aby sme sa dozvedeli o tom, aká bola 2. svetová vojna, stačí chytiť do rúk obe Karikove publikácie.