Soumrak v Cordubě

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-923-8

BB art (2006) 80-7341-923-8 392

Jaro r. 73.
V Římě se v domě významného senátora koná slavnostní večeře pro Společnost výrobců olivového oleje z Baetiky, jižní části provincie Hispánie. A vzápětí dojde k vraždě jednoho z hostů a téměř zabit je také vrchní císařský špeh Anacrites.
Nezbývá, než aby do Baetiky odcestoval a vyšetřování se opět ujal Marcus Didius Falco. Jeho milovaná urozená družka Helena nedá jinak a do Hispánie ho doprovází. Přitom oba pevně doufají, že se případ vyřeší tak včas, aby se stačili vrátit do Říma před narozením svého dítěte. V Cordubě se Falco ocitne v nelítostném světě tvrdé konkurence výrobců a vývozců olivového oleje, kteří usilují o založení kartelu, aby mohli diktovat ceny tohoto luxusního a nepostradatelného zboží. Je to svět intrik a podvodů, tolik připomínajících skandály na naší novodobé ekonomicko-politické scéně. Podaří se Falconovi zároveň odhalit, kdo spáchal onu římskou vraždu a pokusil se o druhou? Přitom ho nejvíc trápí starost o Helenu a blížící se porod. Stačí jeho vynalézavost a fyzická odolnost na všechny problémy? (Založil/a: Kaori)

Ignis
  1. 2. 2014, 23:31
Jako detektivka to není bůhví co, nic tak zásadně překvapivého se tu nevypátrá, ale ta atmosféra! Užívala jsem si ve sluncem zalité Hispánii tak, že mě ani nevadilo, že na žádný zásadní překvapení nedošlo a že finále s vrahem bylo takové...no, trochu odfláknuté.
knopak
  12. 2. 2011, 15:40
Zdravím všechny, nemá někdo tuto knihu? Nemohu ji nikde sehnat a potřebuji si ji \"nutně\" přečíst, abych neztratil návaznost! Čtyři další díly mám, ale tento prostě chci,ale žádné knihkupectví jej nenabízí! Děkuji.