Mŕtvy na Pekelnom vrchu

Profil knihy je v jiném jazyce

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Originální název: Mŕtvy na Pekelnom vrchu
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-556-0814-3

Slovart (2013) 978-80-556-0814-3 256

Historická detektívka. Prvý prípad kapitána Steina a notára Barbariča, ktorí sú na stope zločinu v habsburskom cisárstve za vlády Rudolfa II. Na konci 16. storočia zúri v kresťanskom pohraničí vojna s Osmanskou ríšou. Turci sa pokúšajú preniknúť k bohatým banským mestám v hornom Uhorsku. Vojnového veterána Steina vyšlú do Štiavnice odhaliť zradcu, ktorý sa chystá nepriateľom ukázať tajnú cestu do dobre opevneného mesta.
Pátranie ešte skomplikuje vražda miestneho šľachtica. Stein musí spojiť sily s mestským notárom Matejom Barbaričom, aby rozplietol klbko sprisahaní a zločinov, z ktorých mnohé siahajú hlboko do minulosti. Zdá sa, že všetko súvisí so zlorečeným Pekelným vrchom – mnohí veria, že sa na ňom zjavuje duch zhýralej meštianky, a po nociach sa tam rozlieha vytie psov, čo strážia bránu do záhrobia.

Giovanna Owl
  23. 11. 2016, 20:50
Juraj Červenák opäť ukázal svoje majstrovstvo v práci s prekvapivými zvratmi.
Mŕtveho na Pekelnom vrchu som dlho posúvala na poličke, nevedela som si spojiť Červenáka a detektívku, ale som veľmi príjemne prekvapená výsledkom tohto spojenia. Gradujúce napätie, správna atmosféra a ako bonus - zatiaľ som nebola v Banskej Štiavnici, no po prečítaní tejto knihy vo mne vzklíčila túžba ju navštíviť :)