Ztracené stříbro

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-715-8

BB art (2002) 80-7257-715-8 260

Řím r. 70.
Jednoho horkého dne se Marcus Rádius Falco, soukromý informátor, srazí na Foru s rozkošnou šestnáctiletou Sosií Camillinou, která prchá, jako by jí šlo o život. Falco ji zachrání a tím začíná nebezpečná hra, souvisící s krádežemi císařských ingotů z britských dolů a hanebným politickým spiknutím proti novému císaři Vespasianovi. Z pověření záhadných, vysoce postavených klientů putuje Falco proti své vůli do Británie, kde zažije kruté strádání při otrocké práci ve stříbrných dolech.
Hlavou Falconovy početné rodiny je matka, ale ani ona mu nemůže pomoci, jakmile se setká s Helenou Justinou, senátorskou dcerou, která má jakési spojení se zrádci, jež chce Falco stůj co stůj odhalit. Helena je pro něho společensky nedosažitelná, ale Falco se nevyhýbá žádné překážce…
Ztracené stříbro je první kniha úspěšné falconovské řady Lindsey Davisové. Toto nové vydání doplňuje autorčin úvod. (Založil/a: Kaori)

janeicka
  21. 3. 2015, 11:19
Tak jsem se po přečtení zatím vydaných dílů série historických detektivek SPQR vrhla i na tuto detektivní sérii z doby římského císařství, ale musím přiznat, že série SPQR se mi líbila o hodně víc. Ze začátku mi ve Ztraceném stříbře nesedl "humor" hlavního hrdiny Falcona, jeho poznámky mi přišly spíš trapné a nemístné, autorka se asi pokoušela psát velmi moderně, nevím. Když se dostal Falco do Británie a začalo se konečně něco dít, četlo se mi lépe, ale i tak byl výsledný dojem z příběhu spíše průměrný, jako ostatně mé hodnocení.