Vraždy na molu

Originální název: The Guards

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-471-7

BB art (2009) 978-80-7381-471-7 264

Jack Taylor byl vyhozen z řad Gard (irská policie) protože uhodil pěstí do obličeje známého politika. Nezbývá mu, než se živit jako soukromý detektiv, veličina to v Irsku neznámá, protože prý příliš připomíná nenáviděnou postavu práskače.
Jack Taylor je alkoholik a jeho „kancelář“ trvale sídlí v tradiční irské hospodě Grogan´s. Tam ho jednoho dne vyhledá truchlící matka mrtvé dívky, jejíž smrt gardisté, Taylorovi bývalí kolegové, smetli ze stolu jako sebevraždu. Matka je přesvědčena, že se dívka sama neutopila a chce, aby Taylor zjistil pravdu. Ten se nerad ujímá případu. Při pátrání mu házejí klacky pod nohy jak gardisté, tak mocní tohoto města, a množí se nenadálá úmrtí.
Jack Taylor bojuje na několika frontách, je především poháněn běsy alkoholismu, dokonce musí do nemocnice na detox. Čtenář se hodně dozví o této komplikované osobnosti, o Irsku, i o literatuře, která je detektivovou velkou láskou.
Rozuzlení případu je čisté, vyrovná se tomu nejlepšímu v tomto žánru. (Založil/a: Kaori)

illy
  7. 2. 2013, 10:45
PECKA. Číst Bruena je jako si šlehnout alkohol s nikotinem přímo do žíly. Taylor je takovej irskej Harry Hole, jen už není u policie a víc chlastá. Pro milovníky detektivek pozor, tohle není klasické vyšetřování. Tady se řeší jen tak mimochodem, mezi kocovinami. Taylor má pár kámošů - bezďáka, majitele baru, bývalou feťačku (taková irská Lizbeth), umělce co ve volnu upaluje lidi. Je to depresivní a chlastem nasáklé čtení, které mě totálně dostalo. Díky Pavlovskému a jeho článku v Pevnosti o současném trendu drsné školy a noiru. Jirko - dík!
bady
  25. 2. 2015, 23:40
Tak to je případ. Někdo zabíjí labutě. Detektiv Fousek nemá čas, tak to vezme vypitej Jack Taylor. Zápletka jak pro děti a popisování toho, jak někdo leje a smaží moc dohromady nejde.
Molja
  12. 8. 2014, 12:41
Neřekla bych, že jsem četla detektivku. Spíš je to takový deník nenapravitelného alkoholika. Ale čtení je to perfektní.