Najslávnejšie záhady v dejinách

Profil knihy je v jiném jazyce

Najslávnejšie záhady v dejinách

Nezistené / Iné - 2013
ISBN: 978-80-89552-49-8

Nezistené / Iné (2013) 978-80-89552-49-8 256

Publikácia sa vydáva po stopách 50 nevyjasnených historických udalostí a príbehov v dávnej i nedávnej minulosti. Skúma temné miesta skutočných prípadov od smrti Tutanchamóna po zrútenie Air France 447, od zániku mayskej civilizácie po Priorstvo Sionu, od zvitkov od Mŕtveho mora po stratené nacistické zlato či atentát na J. F. Kennedyho, od vrážd Jacka Rozparovača po kauzu Butch Cassidy a Sundance Kid alebo útek z Alcatrazu.
Očarení vyspelou vedou a technikou občas podliehame ilúzii, že vieme všetko. Svet je však plný temných zákutí a tajomstiev, nevyriešených záhad a príbehov, ktoré sa celé roky vzpierajú vysvetleniu. Rozlúštenie často odporuje akýmkoľvek rozumným úvahám. A to nás k týmto nedokončeným príbehom tak mocne priťahuje. Kniha sa pokúša vniesť do otvorených prípadov trocha svetla, hoci definitívne riešenia asi nikdy neodhalíme. Napokon, svet by bol isto nudný, ak by nám bolo všetko jasné...