Vraždy bez trestu

Originální název: The Killing of the Tinkers

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-569-1

BB art (2009) 978-80-7381-569-1 200

Jack Taylor, bývalý člen irské policie Garda Síochána, žije po svém vyhazovu ze složek v Galway a živí se jako privátní detektiv. Irové neuznávají tuto poctivou činnost, příliš jim to připomíná donášení, takže Jack o sobě říká, že je soukromým pátračem. V minulém příběhu Vraždy na molu přispěl k vyřešení nevysvětlených sebevražd mladistvých, nyní plní žádost náčelníka irských cikánů, aby našel toho, kdo zabíjí mladé muže jeho klanu.

Jack není tímto pověřením příliš nadšen, protože má spoustu práce s bojem proti vlastním démonům – alkoholu a návyku na kokain. Navíc má vypátrat kdo a proč zabíjí labutě v zálivu. Jeho kolegové gardisti mu nepomáhají, naopak mu kladou klacky pod nohy. Jack je nejen detektiv ale i lidový filosof, vášnivý čtenář a milovník západoirského pobřeží. (Založil/a: Kaori)

illy
  21. 2. 2013, 16:31
"Usadil jsem se v Galwayi a stal se ze mě nedomrlý soukromý detektiv, co kolem sebe rozséval větší zkázu než zločiny, které si předsevzal vyřešit. Nyní po návratu z Londýna, jsem si vezl kožený kabát a závislost na kokainu."
Jack se potácí ve své závislosti na alkoholu, kokainu a knihách (v tomto pořadí), zmítá se, padá a občas i vstane. Tohle je velikej nářez.
bady
  25. 2. 2015, 23:49
Nezáživné, zbytečné. Místo detektivky, kde řeší zajímavé případy, jsem si četl deník alkoholika. Na čtení o chlastu je tu ale Charles Bukowski.