Kruté mrazy

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-620-9

BB art (2009) 978-80-7381-620-9 272

Pokud si Joe Kurtz myslel, že jeho pouta s mafiánskou rodinou Farinových jsou po smrti dona Farina nadobro zpřetrhána, krutě se mýlil. Skutečný boj o moc naopak teprve začíná a Kurtz v něm chtě nechtě bude muset sehrát zásadní roli. Život mu nezlehčí ani skutečnost, že ho někteří buffalští policisté podezírají z vraždy detektiva Hathawaye a jsou pevně odhodláni mrtvého kolegu pomstít. A aby toho nebylo málo, obrátí se na něj s žádostí o pomoc slavný houslista, který je přesvědčený, že odhalil sériového vraha. Joe Kurtz se v mrazivém zimním Buffalu zkrátka bude muset hodně otáčet… (Založil/a: Kaori)

ondrasek
  6. 9. 2014, 7:37
Naprosto skvělá detektivka, líbila se mi ještě o fous víc než první díl Krutá hra. Uživatel metal_messiah to vystihl naprosto přesně a není co dodat.
blaufik
  10. 4. 2016, 17:14
Opět knížka plná napětí od prvních stránek. Čtenář nemá čas se nudit, prostě čtete, čtete a čtete.. Kdybych nemusela, tak od knížky neodcházím. Vtáhla mě do sebe, a nechtěla pustit. Zbytek shrnul metal_messiah
metal_messiah
  3. 9. 2010, 18:39
Dan Simmons vystavěl Krutou trilogií památník old school detektivkám. Mrazivý a krutý památník. Simmonsův "Phil Marlowe" - Joe Kurz je až do morku kostí záporná postava, chladnokrevná, nebezpečná, zavrženíhodná... ...kterou musíte bezmezně milovat!!! Stejně jako v Droodovi zde Simmons zasvěceným a geniálním způsobem vzdává hold určitému literárnímu žánru, období a sortě kolegů z branže. Moderní detektivka třicátých let odehrávající se v současnosti funguje neuvěřitelně skvěle.