Všade dobre, doma najlepšie

Profil knihy je v jiném jazyce

Všade dobre, doma najlepšie Originální název: The Dare Game

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-556-1016-0

Slovart (2013) 978-80-556-1016-0 246

Ďalší príbeh o dievčati menom Tracy Beakrová, ktorá najradšej zo všetkého hrá hru Vadí-nevadí. Čo má Tracy nové?

„Myslela som si, že budem žiť so svojou pestúnkou Mandy šťastne až do smrti. Ale vôbec to tak nedopadlo. Mandy je lakomá a prísna. Nechce mi kupovať značkové oblečenie a deti sa mi preto v škole posmievajú. Takže sa nečudujte, že chodím za školu. Mám také tajné miesto, kde sa stretávam s dvoma chalanmi. Hráme spolu Vadí-nevadí a ja vždy vyhrám. Pretože som zo všetkých najlepšia. Naozaj!“

minusha97
  11. 3. 2016, 20:46
Moja najobľúbenejšia kniha zo série o Tracy Beakerovej. Tracy v knihe prechádza ohromným character developmentom, ešte viac ako v prvom diele, stretáva sa so surovým svetom, s realitou a poznáva problémy outsidera, ktorý nevie zapadnúť a hľadá kompenzáciu pre svoje pocity.

Ako dieťa som túto knihu tak nevnímala, ale po neskoršom prečítaní som si uvedomila, že s Tracy sa viem prekvapivo stotožniť ako na charakterovej, tak na pocitovej úrovni. Podľa mňa je to skvelá kniha, prináša opäť nové prostredia a šialenosti, je písaná iným, ale zaujímavým štýlom oproti prvej knihe a zároveň v sebe nesie znaky Jacquelininho štýlu, ktorý nepopierateľne patrí aj dnes k najvyhľadávanejším v svojom žánri.