Kočka

Originální název: Choice of the Cat

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-294-6

Triton (2009) 978-80-7387-294-6 320

Druhá kniha série Země upírů.

Stejně jistě jako tma přicházejí v noci Rozparovači!
Zemi ovládli mimozemšťané, lidstvo pro ně neznamená víc než dobytek - bezohledně se krmí jeho vitální aurou. Mladý hrdina David Valentin, který v první knize prodělal zasvěcení na Vlka, ve druhém románu přestupuje mezi Kočky - do kasty vyzvědačů a záškodníků. V roce 2067 ho pátrání po nepřátelských jednotkách Zalomeného kříže zavede na Velkou prérii, získává přátele mezi kočovnými honáky dobytka, ale i spolubojovníky, jaké by nečekal... (Založil/a: Kaori)

E. E. Knight E. E. Knight
*07.03.1965

Magyana
  21. 6. 2013, 15:39
Kočka se mi četla snad ještě lépe než Vlk. Možná to bylo tím, že už jsem neměla problémy zorientovat se v novém světovém zřízení, možná také tím, že děj víc odsýpal a byl napínavější.
Celkově jsem nadšená, uvidíme co Hromoklín...
Richie
  21. 1. 2013, 13:59
David Valentin vylepšuje své schopnosti a stává se skutečnou hrozbou pro lidstvu nepřátelskou rasu Karanů a jejich upírských i neupírských přisluhovačů.
Druhý díl pokračuje ve skvělém vyprávění o boji proti nadvládě mimozemské rasy Karanů - opět mě to pohltilo a nedalo spát :-)
anishta
  28. 7. 2013, 19:07
Já už vlastně nevím jak psát hodnocení na knihy, které se mi líbí... Akorát se budu zase opakovat..:D Perfektní pokračování příběhu... "Anka" se mi líbil z nových postav úplně nejvíc, nejen protože to je můj jmenovec..:D
RenataHopsinka
  3. 1. 2015, 19:09
Je opravdu tento díl o něco málo čtivější než první díl s názvem Vlk. Ale i tak mě tato kniha nenatchla, místy je totiž nudná. Bojové scény jsou dobře popsány a i Danielovy schopnosti jsou úžasné.
CGY
  1. 1. 2011, 18:59
Tak jak Vlk skončil, Kočka pokračuje. Oproti běžným "fantasy" příběhům je tento pro nás srozumitelný pozemskou historií. Ani v druhém dílu nedochází k opakování, je tu spousta oroginálních myšlenek. Dočítal jsem v půl druhé ráno, prostě se nešlo odtrhnout.