Vlk

Originální název: Way of the Wolf

Triton - 2008
ISBN: 978-80-7387-149-9

Triton (2008) 978-80-7387-149-9 304

První kniha série Země upírů.

Louisiana, druhá polovina 21. století: Země má nové šéfy Karany, mimozemšťany, kteří k nám pronikli mezihvězdnou bránou mezi světy. Už tady jednou byli, zůstaly po nich legendy o upírech a vlkodlacích. Tentokrát se na invazi důkladně připravili. Karané jsou staré nesmrtelné plémě, protože vysávají „vitální auru" živých tvorů. Čím inteligentnější tvor, tím výživnější aura. Lidská aura je velice výživná. Karané rozvrátili lidskou společnost sérií globálních katastrof, upravili klima a nastolili Karské zřízení. Od lidí nechtějí mnoho - pouze jejich životy. Krvežízniví Rozparovači, obdaření nepřirozeným a legendárním hladem, pro ně sklízejí zotročené lidské duše.
V dobrodružném postkatastrofickém příběhu vzdoruje část lidstva, která přežila apokalyptické převzetí moci, v Ozarské vrchovině západně od řeky Mississippi. Mladík David Valentin, jehož rodinu vyvraždili renegáti, se nechá naverbovat ke speciálním jednotkám Vlků, prodělá výcvik a zapojí se do boje proti zlu, jež připravilo lidstvo o budoucnost. Během obrany Svobodného území, ostrůvků zdravého rozumu v moři šílenství, dospívá v muže a vede první akce v Karské zóně. Je rozhodnut zvítězit a vrátit Zemi lidem bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, bez ohledu na to, že ho čeká osud jako z nejhrůznější noční můry. Budoucnost lidského druhu však ještě nikdy nevypadala tak beznadějně. Protože když padne noc, stejně jistě jako tma přicházejí Rozparovači... (Založil/a: Kaori)

E. E. Knight E. E. Knight
*07.03.1965

Magyana
  19. 6. 2013, 8:31
Dala jsem na doporučení a dobře jsem udělala.
Je pravda, že jsem ze začátku trochu tápala a jednu chvíli jsem dost zmateně řešila, jaký je rozdíl mezi Rozparovačem a Zakuklencem. Pak mě napadlo, že inteligentní nakladatel by na konec knihy umístil slovníček pojmů. A opravdu, byl tam. Od té chvíle jsem si knihu vysloveně vychutnávala a její druhou polovinu jsem přečetla prakticky jedním dechem.
Oceňuji úplně jiné pojetí upírů, než na jaké jsme zvyklí. Také vylíčení nového světového zřízení zvládl autor na jedničku - lidstvo se opravdu přizpůsobí všemu...
Otevírám Kočku.
Richie
  21. 1. 2013, 13:54
Tohle postkatastrofické scifi mě plně pohltilo a okamžitě jsem se začal shánět po dalších dílech. Není to klasická upířina, spíše to je dobrodružný thriler s prvky hororu a scifi, který vás chytne a nutí číst až do konce. Velmi dobře napsané - postkatastrofický svět je naprosto věrohodně vylíčen, děj je místy děsivý až brutální, ale je čas i na romantiku.
Skvělé, doporučuji.
anishta
  18. 7. 2013, 9:21
Strašně se mi to líbilo... Velmi čtivé... Nemám ve zvyku číst sci-fi, ale taková kombinace, že upíři jsou mimoni, se mi teda zamlouvá hodně... Knihu jsem vzala do ruky, protože ji vychvalovali na fóru a udělala jsem teda hooodně dobře... Dave je chlap podle mého gusta a těším se na daší díl...
S.monika
  9. 6. 2015, 10:40
Bylo to bravurní! Tento svět mě dočista pohltil a už si sháním další dílu. Bylo to správně uchopené, akce byly dobré a děj i celá myšlenka byla opravdu propracovaná! Kniha jsem zhltla za pár ní a mrzelo mě, že skončila. Hlavní postavy jsou sympatické a dobře propracované! Prostě všem radím, aby se této knize nevyhýbali, mě mile potěšila! Už dlouho jsem nečetla tak dobré sci-fi.
Very.N
  15. 3. 2016, 15:44
Pořád na tuhle úžasnou a strhující sérii nemůžu zapomenout. Byl to typ přesně pro mě, proplétá se zde napětí, drama, zrada, smutek, beznaděj i vítězství. Strhující a depresivní atmosféra, kterou doplňuje čtivý styl... Platonicky jsem se zamilovala :D
Wictarion
  27. 1. 2015, 13:53
Tahle knížka je úplně přesně podle mého gusta. Hrozně dobře se četla, děj nikde nedrhnul a autor se zbytečně "nevykecával" na bezpočtu stránek. Svět, v kterém se děj odehrává, je promyšlený do puntíku. Místami děj mrazí. Určitě vřelem všem doporučuji k přečtení.
Gabriel
  7. 11. 2010, 15:45
Naprosto děsivá vize postapokalyptického světa sužovaného mimozemskými upíry. Myslím si, že tito upíři by mě vyděsili více než Stokerův hrabě Drákula.
Adrian Moriak Grell
  22. 3. 2016, 16:38
škoda že to prestali vydávať táto sága ma 12 kníh prestali to vydávať pre maly záujem o knihu spisovateľ je alebo ma české korene

ináč vydané tituly boli super nechápem
CGY
  1. 1. 2011, 18:55
Vynikající, čtivé, stylově připomínající Wydhamův Den triffidů. Jen místo jednoduchých přímočarých triffidů jsou nepřátelé rozmanitější a nejspíš nebezpečnější. V první části jsem se mírně ztrácel, než jsem se dostal do děje, ale na konci jsem nedýchal a těšil se na další díl.