Kliatba rokenrolu - Život a smrť hudobných legiend

Profil knihy je v jiném jazyce

Kliatba rokenrolu - Život a smrť hudobných legiend

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-556-0818-1

Slovart (2013) 978-80-556-0818-1 272

Publikácia ponúka 63 príbehov o umení, živote a smrti vo svete rokenrolu. Predstavuje príbehy umelcov, ktorých život sa skončil na vrchole kariéry, osudy hudobných legiend, ktoré boli ikonami svojej doby, od Buddyho Hollyho po Whitney Houston. Mnohí z nich patria do takzvaného Klubu 27, skupiny hudobníkov a spevákov, ktorí zomreli vo veku 27 rokov, ako Jimi Hendrix, Jim Morrison či Amy Winehouse.
Niektoré prípady úmrtia zostali nevyriešené, iné majú prekvapivý koniec. Mnohé sa dali predpokladať alebo sa im dalo vyhnúť. Všetky však predstavujú nevysvetliteľný koniec fascinujúceho života rokerov vo svete, v ktorom človek zhorí, namiesto toho, aby pomaly vyhasol, ako napísal Kurt Cobain vo svojom rozlúčkovom liste, citujúc Neila Younga. Vo svete, v ktorom sa človek stane hrdinom, ak zomrie mladý, ako spieva kapela The Who v skladbe My Generation.