Inferno - Peklo

Profil knihy je v jiném jazyce

Inferno - Peklo
Originální název: Inferno
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3546-5

Ikar (2013) 978-80-551-3546-5 552

Hľadaj a nájdeš! Čas sa kráti.

Tieto slová znejú v hlave známemu harvardskému vedcovi ikonografovi Robertovi Langdonovi, keď sa zranený prebudí na nemocničnej posteli. Netuší, kde je a ako sa tam dostal. Nevie vysvetliť ani to, odkiaľ sa v jeho veciach vzal podivný predmet. Čo má hľadať? Komu alebo čomu sa kráti čas?

V ohrození života spolu s mladou lekárkou Siennou Brooksovou unikajú po uliciach Florencie, nádherného starobylého mesta, rodiska vynikajúceho básnika Danteho Alighieriho. Langdonovi sa postupne vracia pamäť: pomocou veršov z Danteho temnej epickej básne Peklo musia dešifrovať kódy ukryté v slávnych dielach renesancie – v sochách, obrazoch, budovách. Chcú tak vyriešiť záhadu a zabrániť katastrofe hroziacej ľudstvu. O výsledky pátrania sa však zaujímajú aj iní a tí sa nezastavia pred ničím...

Inferno – Peklo, inšpirované slávnym apokalyptickým dielom literárnej klasiky, je dlhoočakávaným a dosiaľ určite najnapínavejším románom Dana Browna.

„Čitateľov zavediem na cestu hlboko do mystickej ríše kódov, symbolov a tajných chodieb,“povedal Dan Brown pre BBC.

Nová kniha Inferno - Peklo je inšpirovaná Peklom z Danteho Božskej komédie. „Ako študent som sa zaoberal Danteho Peklom, no až pri výskume vo Florencii som si uvedomil ten večný vplyv Danteho diela na moderný svet,“ tvrdí spisovateľ. Aj preto sa veľká časť novej knihy odohráva v uliciach talianskej Florencie.

Z anglického originálu Inferno (Doubleday, Random House, Inc., New York 2013) preložil Otakar Kořínek.

VášniváČitateľka
  9. 8. 2015, 1:10
Brown je jednoznačne autor, ktorého sa oplatí čítať. Každú svoju knižku do detailov premyslel a vyšperkoval. Ale Inferno je zaručene (zatiaľ) jeho najväčší klenot. Toto by si mal naozaj prečítať každý milovník dobrej knihy.
moani
  17. 10. 2014, 16:08
čítala som všetky Brownovky, ale INFERNO je TOP!!! skvelá kniha, opäť a zas s Robertom Langdonom, dej sa odohráva v nádhernej Florencii, téma je úplne geniálna, zo strateného symbolu som bola sklamaná ale Inferno to všetko vymazalo, podľa mňa najlepšie Brownovo dielo