Cestou vlka: Tulák 1

Perseus - 2005
ISBN: 978-80-86481-76-0

Perseus (2005) 978-80-86481-76-0 340
Návrat (1997)

Chronologicky první kniha série Drenajská sága.

Král byl zavražděn a říše Drenaj je opět sužovaná válkou. Její stateční vojáci pod vedením charizmatického vůdce Karnaka jsou obležení v pevnosti a čelí obrovské přesile. Odpočítávají už jen dny, kdy pevnost padne a všichni přestávají věřit tomu, že přijde nějaká pomoc. V lesích se ale pomalu sbírá vojsko, jenže jeho generál Egel nedokáže zaujmout tolik mužů, aby s ním šli a čelili obrovské přesile. Jeho jedinou nadějí je legendární Bronzová zbroj ukrytá kdesi v zemích Nadirů, která ale nikdy nebyla nalezena. Tuto zbroj se vydává hledat bývalý voják Dakeyras. Při hledání musí čelit nepříteli, který se za každou cenu snaží nalezení zbroje zabránit. Dakeyras je skvělý bojovník. Je to ale také muž, který pro peníze dělá i ty nejhorší věci.
Podaří se jedinému člověku tento nadlidský úkol? A dá se mu vůbec věřit? Je to totiž nájemný zabiják. Pro mnohé známý jako Tulák. Muž, který zabil krále. (Založil/a: Parm)

Niaro
  4. 10. 2012, 12:35
Akční čtení s rychlým spádem, ve kterém už ze začátku není zcela jasně určena strana dobra a zla, což se odvíjí společně s příběhem. V neposlední řadě bych chtěl zmínit množství úmrtí, a tím nemyslím okrajových postav, ale těch, jenž se zdají býti důležitými pro další vývoj událostí. To ale není na škodu a příběhu to nijak neubírá, někdy právě naopak. Proč však dávam 4 hvězdy, je za občasnou přehnanost a nelogičnost, která i na žánr fantasy byla v některých chvílích příliš. Přesto tuto knihu vřele doporučuji.
Buri
  5. 5. 2012, 10:26
Příběh Tuláka a válka mezi drenajci a vágriánci mě úplně pohltila. Děj byl po celou dobu napínavý, nutilo mě to pořád číst dál. Prostě parádní pohodovka, můžu doporučit :-)