Čierne slnko

Profil knihy je v jiném jazyce

Čierne slnko

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3466-6

Ikar (2013) 978-80-551-3466-6 320

Otázky o konci sveta sa objavovali od počiatku ľudstva a stále sú aktuálne. Graham Brown sa nimi zaoberá už vo svojom druhom napínavom románe, v ktorom sa v súvislosti s dátumom 21. december 2012 rozpúta zápas medzi tromi svetovými veľmocami – USA, Ruskom a Čínou.
Pracovníčke Národného výskumného inštitútu Danielle Laidlawovej sa podarí v srdci Amazónie neuveriteľný objav – nájde priezračný mayský kameň vyžarujúci silné vlny energie. Kameň vysiela signál, ktorý smeruje k hraničnému dátumu. Niekde na svete podľa všetkého jestvujú ešte tri také kamene.
Aká energia by sa uvoľnila, keby sa ocitli tieto štyri kamene pokope?
Kto ich vytvoril – a kto ich má teraz?
Danielle a jej tím sa riadia podľa tajuplnej mayskej mapy a podľa proroctva o zániku sveta. Nejde však o koniec sveta, ale o nový začiatok... Výskumníci si kladú otázky: Mali tieto artefakty slúžiť na našu záchranu – alebo nás mali navždy zničiť?

Z anglického originálu The Black Sun (Bantam Books, New York London 2010) preložila Tamara Chovanová.

Graham Brown Graham Brown