Ortel

Originální název: Erzählungen

Vyšehrad - 2001
ISBN: 80-7021-151-2

Vyšehrad (2001) 80-7021-151-2 47

Brilantní povídka zachycující tragické vyrovnání s tíživou, zdánlivě harmonickou skutečností. Povídka vyšla ještě za autorova života a je spolu s Proměnou, s níž je spjata i námětově, významným mezníkem v Kafkově uměleckém vývoji.

vladislaus
  5. 1. 2014, 15:39
Od Kafky se mi líbí mnoho, ale tohleto přehnal. Naprostá hloupost napsaná v deliriu tremens. Má to hodně kladných hodnocení, vysvětlete mi to někdo, co tím chtěl Kafka říct.
Karliiina
  13. 10. 2014, 18:00
Nějak jsem nepochopila smysl, představovala jsem si možná něco více dramatického. Kafkovu tvorbu miluji, ale absolutně nechápu, co s tím všichni mají.
zdeny99
  9. 3. 2016, 10:35
Přečteno jako kniha a pak i poslechnuto jako audiokniha. A výsledek? Absolutně nepochopený rozhovor otce se synem o tragickém životě synáčka, který si zřejmě vymýšlí nějakého kamaráda v Rusku. Co je na tom tak zásaditého a tak hodnotitelné? To fakt nechápu. [181. přečtení, 96. hodnocení, 4. komentář, 71%]
MíšaM
  4. 7. 2016, 20:23
Povídka, která naprosto shrnuje a vysvětluje důvody Kafkovy nepochopitelnosti. Prostě se chtěl zavděčit otci. A proto psal věci, kterým jedni nerozumí, jiné frustrují a já se jim vyhýbám.
Maya1234
  20. 8. 2015, 0:03
Povídka, ke které se stále vracím a snažím se na ni nahlížet ze všech možných úhlů. Pro mě má nenapodobitelnou atmosféru. Každý si tuto povídku může vyložit po svém, nemá asi žádnou vyloženě správnou interpretaci. Má v sobě však něco magického, co mě neustále přitahuje.