Spomienky Exorcistu

Profil knihy je v jiném jazyce

Spomienky Exorcistu

SALI - FOTO - 2012
ISBN: 978-80-89605-00-2

SALI - FOTO (2012) 978-80-89605-00-2 236

Jeden z najznámejších exorcistov na svete, taliansky paulista páter Gabriele Amorth rozpráva Marcovi Tosattimu príbeh o svojej životnej ceste, o boji so satanom, ktorý bojuje už 24 rokov. Táto kniha nie je klasickým rozhovorom, ale uchováva si črty rozprávania, ktoré je prepletené nielen spomienkami na najťažšie prípady súženia a posadnutosti spôsobené satanovým vplyvom, ale aj autentickými svedectvami ľudí. Svetovú popularitu dosiahla vďaka nezvyčajnej otvorenosti pátra Amortha, ktorý medzi inými prezrádza tajomstvo, prečo satan tak veľmi nenávidí Jána Pavla II a odhaľuje vlastné postrehy o pôsobení Zlého. 1/
Túto knihu som prečítala doslova bez prestávky. Len raz som odtrhla svoj pohľad od knihy, keď zhasla žiarovka..... Som prekvapená, prečo nikto nevaruje pred nástrahami diabla. Hlavne mladých a zvedavých a možno trochu nudiacich sa. Chcem aby túto knihu čítali aj moje deti, (dcéra už začala), aj môj manžel, rodičia a kamaráti. Veď až pri čítaní tejto knihy som si začla všímať všetky tie záludnosti a nástrahy. Kniha je písaná úžasným jednoduchým spôsobom, nič neprekrýva a zlo nazýva pravým menom. Keď prestane cirkev vravieť deťom o strašnom "zle" , ako budú vedieť, čoho a ako sa majú vyvarovť? Veď ide o ŽIVOT.

No táto kniha ma najprv vystrašila, potom ma donútila sa zamyslieť nad mnohými vecami medzi nebom a zemou...Aj medzi priateľmi som rozprúdila debatu, či opisované skutočnosti sa môžu naozaj takto diať. Donútila ma pýtať sa a hľadať a asi aj to bolo bolo možno Božím zámerom. Teraz s odstupom času neľutujem, že ju doma mám.

Uvádza do reality zápasu SVETLA a TMY. Povzbudí k aktívnemu kresťanskému životu - životu modlitby, prijímania sviatostí, účasti na sv.omši atď. Aktuálne upozorňuje na nebezpečenstvá, ktorá sa za nebezpečné nepovažujú - napr. veštice, ľudoví liečitelia, horoskopy... Myslím si, že každého veľmi obohatí, ale môže u niekoho vyvolať aj strach. Napriek tomu ju vrelo odporúčam.