Tudorovci I - král, královna a milenka

Brána - 2009
ISBN: 978-80-7243-389-6

Brána (2009) 978-80-7243-389-6 256

Podle scénáře Michaela Hirsta napsala Anne Gracie
Kniha Tudorovci je romantickým příběhem o lásce,vášni, touze,ale i o politických a mezilidských intrikách se odehrává na anglickém dvoře první poloviny 16.století, v počátcích vlády krále Jindřicha VIII,otce Alžběty I., známého svými šesti manželstvími. Představuje krále nejen jako mužného a pohledného mladíka, ale i samolibého sobeckého, krutého a nelítostného vladaře… (Založil/a: Yvaine)

Anne Gracie Anne Gracie

vladislaus
  16. 11. 2011, 15:55
Oproti televiznímu seriálu nepřináší nic navíc. Je to prakticky přepis děje. Kdo seriál viděl, nemusí to číst.
niknikita
  13. 4. 2015, 13:41
Nejsou tady žádné nudné pasáže a zbytečná slova a celý příběh je mnohem přehlednější než zpracovaný scénář. A vůbec není důležité, nakolik se shoduje s realitou, protože pro mne to byla zábavná četba, takže chválím :-)
HDosoudilová
  10. 10. 2016, 13:41
Toto historické období mám moc ráda a jelikož jsem neviděla seriál, zajímala mě beletrie na toto téma. Kniha se mi četla dobře, akorát si nejsem jistá, jestli je celý příběh přesně podle historie ;-)