Predtým ako som Ťa poznala

Profil knihy je v jiném jazyce

Predtým ako som Ťa poznala
Originální název: Me Before You
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-551-3464-2

Ikar (2013) 978-80-551-3464-2 344

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca.
Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum.
Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať.
Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia.

Z anglického originálu Me Before You
(Penguin Group, Ltd, Londýn 2012) preložila Tamara Chovanová.

ashleynka
  10. 11. 2016, 15:49
Priznám sa, že knihu som dostala ako darček na Vianoce ešte asi pred 2 rokmi a rozhodla som sa ju prečítať až vtedy, keď som zistila, že je podľa nej natočený film. Naozaj krásny príbeh, hoci smutný a bez šťastného konca, avšak aj tak to v živote chodí. Málokedy porovnávam knihu s filmom, nakoľko pre mňa je vždy kniha tou lepšou alternatívou, avšak po pozretí filmu sa mi zdal príbeh ešte intenzívnejší a začalo ma viac zaujímať, ako bude všetko pokračovať. Takže určite sa chystám prečítať si aj pokračovanie. Odo mňa 5 hviezdičiek, myslím, že si ju kniha a samotný príbeh zaslúži :)