Divoká růže

Divoká růže Originální název: The Morland Dynasty 10: The Tangled Thread

Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0464-9

Knižní klub (2001) 80-242-0464-9 398

V desátém díle dynastie Morlandů budeme sledovat osudy dvou větví rodiny. Zatímco na Morlandu umírá Allen, na Jemimu doléhá nejen smutek ze smrti milovaného manžela, ale také starost, kdo z jejích synů zajistí Morlandu dědice. Neboť ani James, ani Edward, jak to tak vypadá, se nehodlají ženit. Zato Flořina dcera Louisa se dočkala šťastné svatby, protože John Anstey, léta zamilovaný do Mary, ji požádal o ruku poté, co ujistil, že Mary jeho lásku nikdy opětovat nebude. Mary žije ve Flořině domácnosti a stejně jako její bratři odmítá jednoho ženicha za druhým. Ale největší starosti dělá Jemimě "divoká růže", nejmladší dcera Lucy. Nejeví zájem o ženské záliby, naopak, většinu času tráví se stáji s "koňským doktorem" Morganem Proomem a pomáhá mu léčit koně, učí se zacházet s chirurgickými nástroji. Chtěla by v mužském přestrojení studovat medicínu, ale Jemima o tom nechce ani slyšet. A tak "divoká růže" utíká v šatech svého bratra z domova a nechává se najmout jako pomocný chirurg na loď... (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:02
U tohohle dílu jsem čtení Dynastie Morlandů vzdala. Knihu jsem dočetla, ale musela jsem si přepisovat rodokmeny z předchozích dílů, abych věděla o kom se mluví a jaké je jeho místo v rodu. Pokud mezi čtením knih je příliš velká mezera, je to problém. Knihy chce proto číst, co nejrychleji za sebou, aby člověk neztratil přehled.
Kissa
  20. 9. 2014, 18:23
Přichází Velká francouzská revoluce a na scéně se objevují dvě pozoruhodné ženy z rodu Morlandů - zbožná a obětavá Héloise a nepoddajná Lucy, která se při cestě za svým snem nezastaví před ničím.