Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Divoká růže

89%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Divoká růže Originální název: The Morland Dynasty 10: The Tangled Thread

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2001
ISBN: 80-242-0464-9
Počet stránek: 398
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2001) 80-242-0464-9 398

V desátém díle dynastie Morlandů budeme sledovat osudy dvou větví rodiny. Zatímco na Morlandu umírá Allen, na Jemimu doléhá nejen smutek ze smrti milovaného manžela, ale také starost, kdo z jejích synů zajistí Morlandu dědice. Neboť ani James, ani Edward, jak to tak vypadá, se nehodlají ženit. Zato Flořina dcera Louisa se dočkala šťastné svatby, protože John Anstey, léta zamilovaný do Mary, ji požádal o ruku poté, co ujistil, že Mary jeho lásku nikdy opětovat nebude. Mary žije ve Flořině domácnosti a stejně jako její bratři odmítá jednoho ženicha za druhým. Ale největší starosti dělá Jemimě "divoká růže", nejmladší dcera Lucy. Nejeví zájem o ženské záliby, naopak, většinu času tráví se stáji s "koňským doktorem" Morganem Proomem a pomáhá mu léčit koně, učí se zacházet s chirurgickými nástroji. Chtěla by v mužském přestrojení studovat medicínu, ale Jemima o tom nechce ani slyšet. A tak "divoká růže" utíká v šatech svého bratra z domova a nechává se najmout jako pomocný chirurg na loď... (Založil/a: marta-b)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:02
U tohohle dílu jsem čtení Dynastie Morlandů vzdala. Knihu jsem dočetla, ale musela jsem si přepisovat rodokmeny z předchozích dílů, abych věděla o kom se mluví a jaké je jeho místo v rodu. Pokud mezi čtením knih je příliš velká mezera, je to problém. Knihy chce proto číst, co nejrychleji za sebou, aby člověk neztratil přehled.
Kissa
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 9. 2014, 18:23
Přichází Velká francouzská revoluce a na scéně se objevují dvě pozoruhodné ženy z rodu Morlandů - zbožná a obětavá Héloise a nepoddajná Lucy, která se při cestě za svým snem nezastaví před ničím.