Neklidné moře

Neklidné moře Originální název: The Morland Dynasty 09: The Flood-Tide

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0296-4

Knižní klub (2000) 80-242-0296-4 319

Zatímco se Anglie zdánlivě zklidnila pod vládou Jiřího III., vír událostí se přesouvá přes neklidné moře a postihuje Američany, kteří se dožadují nezávislosti na britské vládě, a také ve Francii rychle stoupá příliv revolučního elánu.
Krásná Jemima Morlandová a její milovaný Allen pracují neúnavně na tom, aby vrátili Morlandu jeho někdejší slávu, a ačkoliv jim jejich sedm dětí někdy způsobují starosti, trvalým zdrojem radosti a chuti do života jim je vzájemná láska.
Charles, morlandský dobrodruh, emigruje do Marylandu kvůli krásně dědičce Eugenii, a ocitne se v samém srdci povstání Američanů proti mateřské zemi.
Mezitím se Henri, zatím poslední morlandovsko-stuartovský levoboček, neúnavně oddává radovánkám, přičemž si získá dobré jméno jako talentovaný návrhář. Ačkoliv je bez haléře, najde si své místečko v módních pařížských salonech, kde se setkávají krásné ženy a horkokrevní radikálové., aby debatovali o nové filozofii svobody.
A revoluce se krade blíž a blíž. (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:41
Jestli minulý díl byl chaos, tak pak nevím, co se dělo v tomhle. Jako by nestačilo, že čtenář má zmatek v rodinných vztazích a postavách, ne kdepak to autorce nestačí, pro jistotu si založí i americkou větev, ke které také přeskakuje, asi aby to bylo přehlednější...
Monika Rodriguez
  8. 1. 2015, 8:24
Já teda Morlandům dávám palec hore. Vyznám se ve všem, je pravda, že některé úseky byly pro mě trochu nudné, ale právě naopak mě baví to, že není jen jeden "hlavní hrdina", jsem zvědavá na všechny a vážně mě knihy uspokojují. Dala jsem si několikaletou pauzu, ale i tak si vzpomínám jak to bylo a není mi to cizí. S Morlandy čtu třeba zároveň i jinou knihu a hnedka se chytnu, ale uznávám, je to věc názoru.