Nečekané dědictví

Nečekané dědictví Originální název: The Morland Dynasty 08: The Maiden

Knižní klub - 2000
ISBN: 80-242-0230-1

Knižní klub (2000) 80-242-0230-1 318

Osudy dalšího pána na Morlandu Jamese – Jemmyho, se nerozvíjejí příliš šťastně. Jako jediný otcem uznávaný syn je sice výlučným dědicem panství, ale musí se postarat o svoje početné příbuzenstvo. Z politických důvodu je přinucen oženit se s lady Mary, nevlastní sestrou dvou nejmocnějších můžu Anglie. Ta přijíždí na Morland s pevnou jistotou, že tu na ni žádné štěstí nečeká. Ačkoliv Jemmy, jenž tajně miluje Alienu, je připraven dát ji svou lásku, ona ji odmítne, a dobrovolně se tak stáhne do celoživotní citové izolace. Přesto mají Jemmy a Mary tři děti. Oba věnují svou lásku synům a nejmladší Jemima se dočká otcovy náklonnosti teprve po smrti, obou bratrů, kdy jí spadne do klína nečekané dědictví – morlandské panství.

Zdá se však, že v lásce Jemima také štěstí mít nebude. Už od dětství miluje bratrance Allena, jenž nosí v srdci Alieninu dceru, Marii-Louisu. Ta je ale zamilovaná do Jemmyho. Milostný propletenec řeší Aliena odchodem do kláštera, Allen se nechá naverbovat do armády a Marie-Louise se v mužském převlečené vydává na dlouhý pochod do Skotska, aby zde vyhledala stuartovského následníka trůnu, svého nevlastního bratra, jehož chce finančně podpořit při znovuzískávání anglického trůnu. A Jemima se provdává za jiného bratrance, Ruprechta Morlanda, cynického a vypočítavého zhýralce, jenž ji požádal o ruku jen kvůli penězům. Morlandské panství je ohroženo. (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:39
A opravdový chaos započal. Vyznat se v postavách mi dalo opravdu zabrat. A to jsem knihy četla nedlouho po sobě. Autorka moc kombinuje ve vztazích postav i v při jejich sledování.