Dvorní dáma

Dvorní dáma Originální název: The Morland Dynasty 02: The Dark Rose

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-734-4

Knižní klub (1998) 80-7176-734-4 415

S dvorní dámou - Nanette Morlandovou - navštívíme dvůr Jindřicha VIII., panovníka, jenž proslul svými šesti manželkami. Jindřich si vybojoval anglickou korunu v bitvě u Sutton Cheyney, především díky zradě anglických vévodů Stanleye a Northumberlanda - rodina Morlandových však stála v této bitvě na straně Richarda z Yorku..
V první dílu epické ságy o rodině Morlandů, žijící na drsném severu blízko skotských hranic, jsme poznali zakladatelku rodu Eleanor Courteneyovou. Ta přišla na Morland proti své vůli jako nevěsta Roberta Morlanda, syna nevzdělaného chovatele ovcí, zároveň ale jednoho z nejzámožnějších můžu Yorkshiru. Spolu s Eleanor jsme prožívali dramatický osud celé rodiny, až k bitvě u Sutton Cheyney, kde zahynuli dva její synové. (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:04
Druhý díl o rodu Morlandů je výborný a navazuje na první. Příjemné čtení o historii Anglie při čtení o osudu jednoho rodu.
Ailees
  11. 2. 2012, 21:05
Období kolem panování Jindřicha VIII. patří mezi mé oblíbené - to už představuje plus vzhledem k dějinnému zařazení Dvorní dámy. Bohužel to znamená ale i určité mínus, protože si vůbec nejsem jistá některými zde uváděnými skutečnostmi (protože se jedná o historickou ságu, měla by být alespoň založená na pravdivém podkladu). Ale přes to bych se přenesela; ostatně nejsem historik :) Rozhodně je to postup od prvního dílu - žádné moc velké časové skoky, slušné vykreslení postav, příjemná forma - nic náročného. Velice oceňuji pojetí Anny Boleynové (na rozdíl třeba od seriálu Tudorovci), která je rovněž moje oblíbenkyně. Za příjemnou oddychovku ze zajímavé etapy dějin dávám 4 hvězdy.