Zakladatelka rodu

Zakladatelka rodu Originální název: The Morland Dynasty 01: The Founding

Knižní klub - 1998
ISBN: 80-7176-682-8

Knižní klub (1998) 80-7176-682-8 382

Epická sága o rodině Morlandů žijících na drsném severu blízko skotských hranic. (Založil/a: marta-b)

Bloodym
  3. 12. 2013, 11:00
Tuhle sérii mi půjčovala kamarádky maminka. Přestože mi kamarádky maminka říkala, že ten první díl je nejhorší a v ostatních už autorka píše líp, musím s tím nesouhlasit. První díl se věnuje zakladatelce rodu a tak se soustředí na ni. Děja tak není roztahaný a zmatený jako v dalších dílech, kdy je někdy problém se vyznat v postavách a jejich historii i příbuzenském svazku. Zakladatelka rodu se odehrává v době války růží.
Ailees
  15. 1. 2012, 19:23
Na první díl rozsáhlé ságy je Zakladatelka rodu až moc souhrnná a neosobní. Postavy jsou vykresleny jen minimálně, je velice těžké si mezi nimi vybrat nějakého oblíbence. Autorka se zřejmě snažila především o vykreslení života rodiny na pozadí historických událostí - nakolik se jí toto povedlo nemohu ale vzhledem ke svým znalostem dost dobře posoudit :) Ve stylu lze ale najít určité kouzlo, které mě přesvědčilo k přečtení i dalších dílů - a tohoto rozhodnutí rozhodně nelituji.
joedrahr
  18. 3. 2011, 9:58
Přečetla jsaem ji, ale moc mě nebavila.Tahle kniha převrací historické události. Musím říct, že jsem si tam neoblíbila ani jednu postavu.Myslím, že nebudu pokračovat v dalších dílech.
Rienta
  4. 10. 2012, 20:05
Docela mě to bavilo, akorát ke konci už jsem se začala ztrácet v postavách. Je to samý Edmund, Edward, Richard a Cecílie, ještě že na začátku je malý rodokmen :)) Zkusím ještě druhý díl a uvidím, jestli budu pokračovat ještě dál :)