Ukradený nekročip

Originální název: Necrochip

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1717-8

Knižní klub (2007) 978-80-242-1717-8 299

Léto se líně vleče, v okrsku se neděje nic světoborného a kdyby na oddělení nenastoupil nový šéf, policisty zvaný Ivan Hrozný, byla by to vlastně nuda. Podle přísloví nové koště dobře mete šéf nechává ve služebně umýt okna, nově vymalovat kanceláře, nutí policisty, aby i v tom horku měli zapnutá saka... a Bill Slider je vlastně rád, když se k němu na stůl dostane zpráva, že jakási patnáctiletá školačka našla v sáčku se smaženými hranolky prst. Lidský prst. Dobře propečený. Zpočátku to vypadá na jasný případ. Policisté brzy najdou k tomu prstu i zbytek těla v popelnicích za bufetem. A majitel rybího baru je jediný, kdo má klíče. Poslední odcházel, a první ráno přišel... Jenomže do zdánlivě jednoduchého případu se začínají zamotávat další a další osoby, začínají se objevovat další mrtví. Stopy vedou k bývalému elitnímu policejnímu důstojníkovi... V osobním životě se Bill dostává do kleští. Joannu miluje a potřebuje ji, ale stále ještě váhá udělat ten poslední rozhodující krok a opustit rodinu. (Založil/a: marta-b)

Děčínský
  17. 9. 2016, 19:24
Romány, detektivní, od této autorky by měly otevřít zejména těm, co neustále nekriticky obdivují vše "západní". Všechno to zlo má předchůdce v kapitalistické společnosti ve které se shlédli i Češi. Špína i špinavost sídlišť a některých obyvatel je šokující. Je třeba ocenit odvahu spisovatelky, které odhaluje vše negativní, i když jen v románech a ne v parlamentech a jiných politických organizacích. Myslím, že v tom negativním jsme u nás už od nás západně (i jižně, severně i východně) nejen dohonili, ale i předhonili. Bylo by samozřejmě lépe kdybychom se jim vyrovnali v tom pozitivním. Jinak detektivka je to dobrá a měla by být alarmující vzhledem k rozvoji techniky do budoucna. S tím si však nikde hlavu příliš nezatěžují.